Aktualności

Program:

29.07 (piątek), Skansen Olsztynek, godz. 17:00
Nadishana & Somos
Arsen Petrosyan
Grzech Piotrowski Tribute to Garbarek (Piotr Matusik/Sebastian Wypych/Krzysztof Gradziuk)

30.07 (sobota), Skansen Olsztynek, godz.17:00
Joachim Mencel & Dedenova
Peter Uher & Krzysiek Łochowicz
Jan Smoczyński / Gniewomir Tomczyk / Krzysztof Gradziuk/ Grzech feat. Lukas Oraviec & Ignacy Wend

31.07 (niedziela), Parafia Ewangelicko Augsburska, Olsztyn, godz. 19:00
Ewa Bem & Alchemik Big Band

Imprezy dodatkowe :
28.07 Jazz Club Usługa Olsztyn
31.07 Jazz Club Usługa Olsztyn

Adresy:
Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, Leśna 23, 11-015 Olsztynek
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Olsztynie, Stare Miasto 1, Olsztyn
Galeria Usługa - 10-019, Stare Miasto 2, Olsztyn


Wschód Piękna FestiwalEwa Bem & Alchemik Big Band, Grzech Piotrowski, Jan Smoczyński, Joachim Mencel w Olsztynku i Olsztynie, 29-31.07

VIII Wschód Piękna Festiwal odbędzie się pod koniec lipca w Olsztynku, w sielskiej przestrzeni magicznego Skansenu, a trzeciego dnia przeniesie się do Olsztyna, na Rynek Starego Miasta gdzie w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej wybrzmi głos o niezwykłej barwie i wyczuciem swingu, czyli Ewa Bem.

Festiwal „Wschód Piękna”, od siedmiu lat odbywa się w Olsztynie i Olsztynku, pod patronatem międzynarodowego projektu „World Orchestra”. Na przestrzeni tego czasu organizatorom udało się stworzyć markę, która stała się symbolem jakości, wydarzenie skupiło wierną grupę odbiorców i co roku przybywają nowi słuchacze z całej Polski. Ideą festiwalu jest łączenie polskiej kultury muzycznej z innymi tradycjami, prezentowanie tożsamości kulturowej poprzez muzykę świata.

Festiwal prezentuje artystów jazzowych, etno, folkowych i klasycznych najwyższej „próby”. Wschód Piękna to festiwal sztuki, pokazuje, że muzyka to emocje, stan ducha, źródło miłych doznań, które pozostawiają po sobie piękne wspomnienie.

Nadishana & Somos

Wirtuoz, Vladiswar Nadishana zagra w duecie z wybitnym perkusistą Peterem Somosem, który gra równocześnie na klaw. basie, będąc w roli perkusisty i basisty jednocześnie. Vladiswar jest absolutnym, niedoścignionym wirtuozem hang-drum. To On, jako pierwszy zabrzmiał na hangu w World Orchestrze w latach 2010-2013. Potem ruszyła fala naśladowców. Warto posłuchać tego instrumentu u źródła.

Joachim Mencel & Dedenova

Joachim Mencel – pianista, kompozytor, producent muzyczny, prekursor wykonywania współczesnego jazzu na lirze korbowej. Do Joachima dołączą dwie fantastyczne artystki z Kijowa, Alina i Julia Dedenove, (Dedenova) śpiewające i grające na bandurach.

Grzech Piotrowski – Tribute to Garbarek

Jak mówi Grzech Piotrowski, przez ostatnie dwa lata zbliżył się do młodzieńczych fascynacji muzycznych i miał czas aby przypomnieć sobie dlaczego kocha grać na saksofonie. Wybrał zbiór ulubionych „Garbarków”, które usłyszymy w kwartecie (Matusik/Wypych/Gradziuk/Grzech).

Gwiazdą i gościem honorowym będzie pierwsza dama polskiego jazzu – Ewa Bem. Koncert z towarzyszeniem Alchemik Big Band zabrzmi w Parafii Ewangelicko Augsburskiej w Olsztynie, w niedzielę 31 lipca.

Bilety: 
https://biletyna.pl/koncert/Grzech-Piotrowski/Wschod-Piekna-Festival-VIII
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/wschod-piekna

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm