Aktualności

Program

Poniedziałek, 2 października
20:00 inauguracyjne jam session

Wtorek, 3 października
20:00 Jam session z góralami

Środa, 4 października
20:00  Jam session

Czwartek, 5 października
20:00 Jam session

Piątek, 6 października
20:00 Jam session

Sobota, 7 października
20:00  koncert galowy z udziałem wszystkich muzyków uczestniczących w Jazz Campingu

21. Jazz Camping Kalatówki
2-8.10.2017 (poniedziałek - sobota)
Biuro Hotelu Górskiego Kalatówki 
Hotel Górski PTTK Kalatówki
Zakopane
tel. 18 206 36 44

biuro@kalatowki.pl
www.kalatowki.pl

XXI Jazz Camping Kalatówki 2017

Karolina RadziejewskaTegoroczna edycja zlotu jazzmanów pod Tatrami odbędzie się w dn. 2 - 8 października.

Jazz Camping w Hotelu Górskim na Kalatówkach trwać będzie przez cały tydzień, od poniedziałku do soboty, co wieczór od godz. 20:00 jam session, we wtorek jam z góralami, ostatniego wieczoru w sobotę odbędzie się koncert galowy z udziałem wszystkich muzyków uczestniczących w Jazz Campingu.Historia Jazz Campingu sięga roku 1959, kiedy to jazzmani spotkali się na Kalatówkach po raz pierwszy. W 1997 roku, z inicjatywy Zbigniewa Namysłowskiego – uczestnika  pierwszej edycji Jazz Campingu w 1959 roku, jego żony Małgorzaty i szefowej schroniska na Kalatówkach Marty Łukaszczyk, impreza została reaktywowana po ponad 40 latach przerwy. 

Od tamtej jesieni co roku jazzowe rytmy rozbrzmiewają przez cały tydzień na Polanie Kalatówki. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.

To, co wyróżnia festiwal w sercu Tatr, to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków, a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.

Co jest jednak najważniejsze – to niezwykłe wydarzenie muzyczne przyciąga rosnące z roku na rok grono zagorzałych miłośników jazzu, którzy specjalnie na tę okazję przybywają na Kalatówki.Jazz Camping Kalatówki to impreza z udziałem 50 muzyków jazzowych, wśród nich gościli Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz , Przemek Dyakowski, Robert Majewski, Leszek Możdżer, Aga Zaryan, Sławek Jaskułke, a także artyści sceny jazzowej młodszego pokolenia- Mateusz Smoczyński, Jacek Namysłowski, Tomasz Pruchnicki, Piotr Schmidt, Zbigniew Chojnacki  oraz zaproszeni  debiutanci – studenci najlepszych Wydziałów Jazzowych Akademii Muzycznych z Polsce.

W tym roku na festiwal zostali zaproszeni studenci jazzu ze znakomitej Akademii Muzycznej w Katowicach, by pod okiem doświadczonych artystów, rozwijali swoje umiejętności.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm