Aktualności

Blue Note Jazz Festival
European Sounds Series Brunch
YUMI ITO
Blue Note Jazz Club, New York, NY
Sun, Jun 12 2:30 PM
Yumi Ito na Blue Note Jazz FestivalWokalistka i kompozytorka o polsko-japońskich korzeniach wystąpi w Nowym Jorku 12 czerwca

Yumi Ito – szwajcarska wokalistka i kompozytorka o polsko-japońskich korzeniach zaprezentuje swoją twórczość na jednym z najważniejszych wydarzeń jazzowych na świecie – Blue Note Jazz Festival w Nowym Jorku. Artystka wystąpi 12 czerwca 2022 r. w ramach serii European Sounds Series Brunch obok takich europejskich artystów, jak Grégoire Maret, Mai Leisz, Joonas Haavisto, Abe Rábade.

Yumi Ito zagra ze swoim stałym zespołem, w skład którego wchodzą hiszpański perkusista Iago Fernández i polski basista Kuba Dworak.

Koncert realizowany jest przy współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Yumi Ito – wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka. Radio SWR2 Jazz okrzyknęło ją wokalnym odkryciem 2020 roku, a jej płyta „Stardust Crystals” znalazła się w TOP 10 of Best Albums prestiżowego magazynu „Jazz Thing pośród takich artystów, jak Avishai Cohen, Lionel Loueke, Lucia Cadotsch oraz John Scofield.

Artystka opisuje w swojej muzyce historie i refleksje o otaczającym ją świecie, dotykając sfer, które mają znaczenie we współczesnych realiach. Jej brzmienie to amalgamat różnych rodzajów stylistyk. Wydaje się to skomplikowane, lecz takie nie jest. Szwajcarska muzyczka, kompozytorka, producentka i aranżerka, dzięki setkom godzin ćwiczeń, zawsze znajduje zgodność ze stylem. Niczym mistrz Zen, który obserwuje, klasyfikuje i opisuje wydarzenia z dystansu, Ito pozostaje konsekwentnie przejrzysta, skoncentrowana i bystra w swoich przedsięwzięciach.

Yumi Ito mieszka i pracuje w Bazylei, regularnie występuje na całym świecie. Miała okazję dzielić scenę z takimi artystami, jak Al Jarreau, Becca Stevens, Kurt Rosenwinkel czy Mark Turner. Jej własna twórczość, zarówno solowa, jak i z orkiestrą, łączy jazz, art-pop, wolną improwizację i muzykę neoklasyczną, zawsze opowiadając przy tym ciekawą historię.

Posłuchaj: https://linktr.ee/yumi_ito

https://www.bluenotejazz.com/nyc/shows/?event_detail=yumi-ito×tamp=2022-06-12

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm