Aktualności

Zagan Acoustic
12.03.2018, godz 19.00
Dom Kultury 13 Muz
pl. Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Bilety: www.bilety.fm
Biuro.bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”, biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254, przed koncertem w DK 13 Muz

Ceny biletów:
30 zł w przedsprzedaży
40 zł w dniu koncertu

Więcej na:
www.zsj.com.pl,, www.13muz.eu

Zagan Acoustic w SzczecinieInauguracja nowego sezonu koncertowego w Domu Kultury 13 Muz, 12 marca

Tegoroczny sezon koncertowy Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego otworzy występem w Domu Kultury 13 Muz kwartet instrumentalny  Zagan Acoustic w ramach cyklu „Poniedziałek Jazz Fana”. 

Zespół Zagan Acoustic od ponad 10 lat występuje na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś jest to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej:

Paweł Zagańczyk - akordeon
Joachim Łuczak -  skrzypce
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski - kontrabasTrzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie „3:1” jak również utwory z drugiej płyty „Folk & Roll” zawierącej utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem.

Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, duża witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali – pierwszemu klarneciście zespołu.

„Dużo dobrego dodali do mojej muzyki…”
Krzesimir Dębski

„To nie jest chłodne, wyprane z uczuć studium akademickie. Płyta jest przemyślana, wysmakowana, ale jednocześnie tak witalna i przystępna, że powinna trafić do szerokiego grona odbiorców. Tych, którzy cenią muzykę klasyczną trochę rozrusza, miłośnikom folkloru da świeże spojrzenie...”
Paweł Tryba

„Czterej wyjątkowi instrumentaliści Zagan Acoustic czerpiąc inspiracje z przebogatego skarbca folkloru na ''Folk & Roll'' stworzyli muzykę pełną zachwycającej wirtuozerii, która tętni życiem i emanuje wyjątkową energią...”
Robert Ratajczak

„Bardzo wyraziste brzmienie instrumentów i motoryka kompozycji to znaki rozpoznawcze składu Zagan Acoustic…”
Jakub Knera

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm