Aktualności

Zbigniew Namysłowski – Koncert Noworoczny
12.01.2019 (sobota), godz. 19.00
Białołęcki Ośrodek Kultury
ul. Vincenta van Gogha 1
oraz ul. Głębocka 66
Białołęka

Bilety: 70 zł N / 50 zł

Zbigniew Namysłowski – Koncert noworoczny

BOKKwintet Namysłowskiego zagra w sobotę 12 stycznia w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie

Zbigniew Namysłowski Quintet
Zbigniew Namysłowski - saksofon altowy, sopranowy, sopranino
Jacek Namysłowski - puzon
Sławomir Jaskułke - fortepian
Andrzej  Święs - bas
Dawid Fortuna - perkusja

Będzie to wyjątkowe spotkanie z legendą polskiego jazzu. Polish Jazz to ON i słusznie tytułuje  jedną z ostatnich swoich płyt: „Polish Jazz  – Yes!”.  Podczas Koncertu Noworocznego w Białołęckim Ośrodka Kultury z pewnością nie zabraknie kompozycji z tej płyty.

Zbigniew Namysłowski twórczością kompozytorską zajmuje się od lat 60. Chętnie łączy jazz z muzyką etniczną i klasyczną. Jest autorem m.in. takich utworów, jak „Piątawka”, „Siódmawka”, „Zabłąkana owiecka”, „1.2.3.4...”, „W to mi graj”, „Bop-Berek”, „Der Schmalz Tango”, „Jasmin Lady”, „Double Trouble Blues”, „Western Ballad”, „Quiet Afternoon”, „Sprzedaj mnie wiatrowi”. Nagrał płyty wspólnie z zespołem górali oraz z jazzującą muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta („Mozart in Jazz” (1999), „Mozart Goes Jazz” (1999) i „Jazz & Folk - Namysłowski Quartet & Górale” (2000).

Jego dyskografia obejmuje ponad 39 autorskich płyt, z których wiele wydanych zostało za granicą. W 1964 w Anglii ukazała się pierwsza polska płyta wydana poza krajem – „Lola”. Natomiast takie albumy, jak „Winobranie”, czy „Kuyaviak Goes Funky” zostały uznane przez magazyn JAZZ FORUM za najlepsze płyty wszechczasów w polskim jazzie. To skrótowy zapis biograficzny artysty bez którego polski jazz wyglądał by zapewne inaczej, bez wątpienia o wiele skromniej. Wspaniały muzyk multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer  leader i pedagog.

Noworoczny Koncert Zbigniewa Namysłowskiego otworzy cykl Białołęckich Wieczorów Jazzowych na rok 2019. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm