Aktualności

Zdrojowy Jazz Festival Guitar Masters Jastarnia 2018
Hotel SPA**** Dom Zdrojowy
ul. Kościuszki 2A 
Jastarnia

26 maja – Marcin Wądołowski Trio

30 czerwca – Rafał Sarnecki Kwartet

21 lipca – Marek Kądziela Trio

4 sierpnia – Szymon Mika Trio

7 września – Marek Napiórkowski Trio „KonKubiNap”

Dołącz do wydarzenia na FB

Koncerty rozpoczynamy o godz. 20:00. Na każdy z koncertów obowiązują rezerwacje miejsc (koszt wejściówki 30 zł – do wykorzystania w barze podczas koncertu).
Rezerwacje: 058/ 67 99 290, gastronomia@zdrojowy.com.pl

Zdrojowy Jazz Festival Guitar MastersW okresie od 26 maja do 7 września w Jastarni zagra pięciu najlepszych gitarzystów wg ankiety Jazz Top 2017

Powojenna historia Domu Zdrojowego, w którym niegdyś co wieczór rozbrzmiewała muzyka na żywo, a na scenie gościli wybitni artyści polscy, stała się inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia.  Hotel**** Dom Zdrojowy będzie organizatorem i gospodarzem Zdrojowy Jazz Festival Guitar Masters Jastarnia 2018.

Ideą festiwalu jest przedstawienie twórczości pięciu najlepszych polskich gitarzystów jazzowych, laureatów Ankiety Krytyków Jazz Top 2017 magazynu Jazz Forum.

Otwierający festiwal koncert odbędzie się 26 maja, w dzień urodzin Milesa Davisa. Marcin Wądołowski, zajmującego piąte miejsce w ankiecie, zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Standards” w trio z Piotrem Lemańczykiem (kontrabas) i Adamem Czerwińskim (perkusja). Płyta zainspirowana twórczością Marka Blizińskiego i Jarosława Śmietany. Gościnnie do trio dołączy Emil Miszk (trąbka), który doda koncertowi ducha Davisa.

30 czerwca to data zarezerwowana dla czwartego na liście najlepszych – Rafała Sarneckiego, który z Zdrojowym podzieli się swoją twórczością w kwartecie z Wojciechem Pulcyn (kontrabas), Piotrem Wrombel (fortepian) i Adamem Zagórskim (perkusja)

Kolejny koncert, z udziałem trzeciego w rankingu najlepszych Marka Kądzieli będzie miał miejsce 21 lipca. Usłyszymy jego wirtuozowski popis w Trio MK Git – Marek Kądziela (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Radosław Bolewski (perkusja).

4 sierpnia wystąpi Szymona Mika, muzyk awangardowy, laureat konkursu gitarowego im. Jarka Śmietany, który został wytypowany w ankiecie krytyków jako drugi top gitarzysta. Będzie to okazja, aby posłuchać najnowszej płyty Szymon Mika Trio „Togetherness”. Towarzyszyć mu będą Piotr Południak oraz Ziv Ravitz.

7 września to wyśmienity festiwalowy finisz, w którym zabrzmi koncert Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty i kompozytora, dziesięciokrotnie nominowanego do nagrody Fryderyka. Wraz z Robertem Kubiszyn i Cezarym Konradem, to mistrzowskie trio połączy pasję, energię i ducha improwizacji w projekcie Marek Napiórkowski Trio „KonKubiNap”.

Patronat nad Festiwalem objęło: Radio Gdańsk, Jazz Forum, Pepsi, Urząd Miasta Jastarnia
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm