Aktualności

Tracklista:
1. Crispy
2. Salty
3. Cheesy
4. Sweety
5. Crusty
6. Spicy
7. Fizzy
8. Slow Food
ZK Collaboration – Slow FoodFormacja Adama Zagórskiego i Macieja Kądzieli debiutuje w kultowej serii Polish Jazz!

Najnowszy album tego znakomitego zespołu pt. „Slow Food” ukaże się 1 października br.  jako vol. 86 legendarnej serii Polskich Nagrań.

Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.

Co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół i wywraca ją do góry nogami. Wyłamuje się z ram definiujących Jazz i sprawia, że mówisz .... wow! To jest siła zespołu ZK Collaboration. Album „Slow Food” jest jak wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym Funk, Fusion, Punk, Rock’n’Roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.


ZK Collaboration to grupa przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem uczyli się, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album, nad którym pracowali niemal dwa lata.

Tak mówią o sobie i swojej muzyce: „Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, polegaj na tym i ufaj sobie w tym, co robisz, to po prostu to musi być dobre i to musi być to! Taka jest nasza muzyka!”

Zamów w preorderze 

Premiera Singla „Slow Food” już 15.09.2021

Premiera albumu już 01.10.2021

Koncert Premierowy w Jassmine - Warszawa już 02.10.2021

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm