Aktualności

Książkę można zakupić/zamówić w redakcji Jazz Forum:

Cena: 37,00 zł

Z wysyłką na wskazany adres: 50,00 zł

Sprzedaż za pośrednictwem naszego sklepu internetowego:

http://jazzforum.com.pl/store
/product_detail/14190

lub bezpośrednio w biurze naszej redakcji przy ul. Hożej 35 lok. 24, w godz. 10.30 - 15.30.

Zofia Komedowa Trzcińska - Nietakty. Mój czas, mój jazzUkazały się w nowym opracowaniu pasjonujące wspomnienia żony Krzysztofa Komedy.

Wydana nakładem  oficyny Szelest książka „Nietakty” to zbiór wspomnień Zofii Komedowej Trzcińskiej, które opracował jej syn, Tomasz Lach. Poza Komedami bohaterami tej opowieści są m.in. Roman Polański, Wiesław Dymny, Piotr Skrzynecki, Jerzy Skolimowski i Marek Hłasko.

Zofia Komedowa Trzcińska (1929-2009)
Nazywają ją guru polskich jazzmanów. Żona i muza Krzysztofa Komedy.  To dla niej skomponował utwór „Crazy Girl”. Chętnie potwierdzała: – Tak, byłam szaloną dziewczyną! Za jej namową Komeda porzucił medycynę na rzecz muzyki. Była jego menedżerką, konferansjerem, sekretarką, fryzjerką i krawcową… Komeda w listach z Hollywood pisał  do niej z przekorą „Kochany Szefie!”.Zofia Komedowa zmarła w 2009 r. na atak serca, 40 lat po swoim mężu.

„Zosia Komedowa przeszła przez życie jak huragan. Była piękną kobietą, o wielkim wdzięku i wojowniczym usposobieniu. Torowała drogę Krzysiowi Komedzie ku sławie, ale walczyła także za cały polski jazz. Jest częścią jego mitu.”
Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum

„Jego muzyka tkwi we mnie. Zdumiewa jej nieprzemijająca nowoczesność i współczesność. Czas dla Komedy i jego twórczości okazał się zaskakująco łaskawy. Właśnie to jest jego największym zwycięstwem.”
Paweł Sztompke, dziennikarz i recenzent muzyczny

„Kiedy stawiałam pierwsze kroki na jazzowej scenie, Zosia Komedowa była moim muzycznym, artystycznym aniołem stróżem. I już na zawsze ma w moim sercu wyjątkowe, unikalne miejsce.”
Urszula Dudziak

Zofia Komedowa Trzcińska „Nietakty. Mój czas, mój jazz”
Wydawnictwo Szelest
miękka oprawa, 328 stron
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm