Aktualności
Albumy Niemena na SACDW salonach Empik i na empik.com dostępna jest kolekcja 10 płyt Czesława Niemena na Super Audio CD / Hybrid. Zawiera wszystkie albumy, które artysta nagrał dla wytwórni Polskie Nagrania. Pierwszych pięć albumów ukazało się 29 września 2023 roku. Wydawnictwo jest częścią kolekcji 75 albumów z polską muzyką rozrywkową pochodzącą z archiwów Polskich Nagrań.

Seria „Polskie Nagrania catalogue selections – Limited Edition SACD Hybrid” uświetnia jubileusz 75-lecia Empiku.

Na kolekcję składa się dziesięć albumów Czesława Niemena w tym „Dziwny jest ten świat”, jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej, „Sukces”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Niemen Enigmatic”, „Niemen – Człowiek jam niewdzięczny” (tzw. Czerwony album), „Niemen vol. 1 i Niemen vol. 2 (Marionetki)”, „Niemen Aerolit” oraz „Katharsis” i „Idée Fixe”.

Albumy zostały na nowo zremasterowane przez Damiana Lipińskiego. Polsko-angielskie książeczki zawierają słowo wstępu autorstwa Marka Romańskiego. Fani znajdą w nich pierwszy raz opublikowane protokoły z sesji nagraniowych. Znakiem rozpoznawczym serii jest tzw. obi, nałożone na lewy grzbiet opakowania. Szatę graficzną serii zaprojektował Łukasz Hernik.

To pierwsza w Polsce edycja płyt Czesława Niemena zrealizowana w formacie SACD. Albumy będą dostępne wyłącznie w salonach Empik.

https://www.empik.com/szukaj/produkt?q=niemenWybór formatu Super Audio CD jest ukłonem w stronę fanów ceniących wysoką jakość dźwięku. Technologia ta umożliwia najdoskonalsze zbliżenie się reedycji albumów do analogowego oryginału, wynosząc je na niespotykany dotąd na polskim rynku muzycznym poziom. Reedycja najważniejszych płyt z naszego katalogu w formacie SACD, jest możliwa dzięki dostępności analogowych taśm matek w archiwach Polskich Nagrań.

W celu zapewnienia pełnej zgodności ze standardowymi odtwarzaczami płyt CD, niniejsza seria SACD została wykonana jako hybrydowa i zawiera dodatkową warstwę danych w formacie CD Audio, czytaną przez wszystkie odtwarzacze CD.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm