Aktualności

Cortex
24.11.2023 (piątek), godz. 20:00
Firlej
ul. Grabiszyńska 56
Wrocław

Kup bilet!

Cortex we WrocławiuEnergetyczny jazz z Norwegii. Jeden z najlepszych zespołów młodego pokolenia wystąpi 24 listopada w klubie Firlej.

Zespół Cortex to młodzi, ale doświadczeni muzycy, którzy kreatywnie podchodzą do jazzowych tradycji swojego kraju.

Cortex to porywające combo grające energetyczny jazz w najlepszym stylu. Dzięki ponad trzystu występom na żywo i sześciu albumom kwartet pozycjonuje się jako jeden z najmocniejszych składów norweskiej sceny jazzowej. Członkowie zespołu należą dziś do najbardziej pożądanych młodych wykonawców jazzowych w Norwegii. Wszyscy zaznaczyli swoją pozycję w kilku innych konstelacjach, takich jak: PNL Large Unit, Trondheim Jazz Orchestra, Friends & Neighbours, Honest John, Gard Nilssen Supersonic Orchestra i Moon Relay.

„Żaden skandynawski zespół od czasów Atomic nie przerobił free jazzu lat 60. jak Cortex. W kraju, którego kreatywna scena muzyczna słynie z odważnych hybryd odmiennych dźwięków, Cortex podąża inną drogą, wykorzystując tradycję na swój własny, niepowtarzalny sposób, z osobowością nakreśloną siłą niezatartych tematów Johanssona i czterema charakterystycznymi improwizacyjnymi głosami” – Peter Margasak, Chicago Reader

Skład:
Thomas Johansson - trąbka
Kristoffer Berre Alberts - saksofon
Ola Høyer - kontrabas
Dag Erik Knedal Andersen - perkusja


  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm