Aktualności
Iago Fernández – LuzadaNowa płyta hiszpańskiego perkusisty z udziałem światowych gwiazd jazzu m.in. Yumi Ito, Davida Virellesa i Marka Turnera.

Gwiazdorski skład zaprezentuje się na najnowszym, czwartym w dyskografii albumie perkusisty Iago Fernándeza. Płytę „Luzada” wydała hiszpańska wytwórnia Fresh Sound Records, premiera 25 listopada.

Dziesięć utworów – z wyjątkiem jednego – podpisanych zostało przez lidera zespołu. Iago Fernandez jest również autorem słów do dwóch wokalnych utworów. Zostały one napisane w języku galicyjskim, wywodzącym się z rodzinnych stron muzyka: autonomicznej hiszpańskiej prowincji Galicja. 

Iago Fernández jest absolwentem prestiżowego programu Focusyear prowadzonego przez Konserwatorium w Bazylei. Wśród artystów, którzy wzięli udział w nagraniu płyty znajdziemy również innych  muzyków, którzy ukończyli ów program, między innymi dwie wokalistki: Song Yi Jeon oraz  Yumi Ito, w której triu Fernandez gra razem z Kubą Dworakiem, również zaangażowanym w prezentowany projekt.

Należy również wspomnieć o jazzowych znakomitościach, które wspomogły nagranie albumu. W studiu nagraniowym pojawiły się takie tuzy światowej sceny jak saksofonista Mark Turner, basista Ben Street oraz pianista David Virelles.

Iago Fernandez - perkusja, organy, wokal
Mark Turner - saksofon tenorowy
Joris Roelofs - klarnet basowy
David Virelles - fortepian
Ben Street - kontrabas   
Yumi Ito - wokal 
Wilfried Wilde - gitara
Song Yi Jeon - wokal   
Sam Barnett - saksofon altowy
Kuba Dworak - kontrabas

Lista utworów:

Almas Viaxeiras
Doces
Arrolo Da Alba
Flor Esvelta
Cadeas Por Fin
Lonely Child
Springtime Paradox
Luz Da Paz
Purple Light
Curarei

www.iagofernandezz.com

www.deezer.com/pl/album/379623517

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm