Aktualności
Jazz na Starówce – Christian Sands TrioAmerykański pianista wystąpi ze swoim zespołem na Rynku Starego Miasta w Warszawie w sobotę 13 lipca.

Objawienie jazzowej pianistyki ostatnich lat, pianista, kompozytor, aranżer, pięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy. Po mistrzowsku łączy tradycję i nowoczesność. Dzielił scenę z takimi luminarzami jak Christian McBride, Wynton Marsalis, Bill Evans, Kenny Garett, Terenche Blanchard. Magazyn „DownBeat” umieścił Sandsa na liście artystów wyznaczających nowe kierunki jazzu jutra. Wynton Marsalis nazwał artystę „gwiazdą jazzu przyszłości”.

34-letni pianista o nienagannej technice, eleganckim frazowaniu i wirtuozerii pianistycznej, doskonale wpisuje się w jego koncepcję, realizując znacznie głębszy cel muzyczny: świeże spojrzenie na cały język jazzu. Pojawił się na scenie jako cudowne dziecko w latach dwutysięcznych. Protegowany Billy’ego Taylora, u boku którego występował jeszcze jako nastolatek w Kennedy Center. W wieku 12 lat wydał już swoją pierwsza płytę, a jako nastolatek grał z takimi gwiazdami jak Oscar Peterson i Herbie Hancock.

Ma na swoim koncie pięć nominacji do nagrody Grammy, w tym za najlepsze solo na fortepianie w jazzie latynoskim (jego współpraca z Bobbym Sanabrią została uhonorowana dwiema nagrodami Grammy).

Spędził sześć lat jako pianista w Trio Christiana McBride’a i Inside Straight Quartet koncertując po całym świecie.  Ich album „Out Here” z 2013 roku otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy jazzowy album instrumentalny”, album „Live At The Village Vanguard” Christiana McBride z 2016, został nagrodzony Grammy, w tym utwór Sandsa.Od 2017 r. Christian Sands wydał pięć albumów nakładem Mack Avenue Records. W 2021 r. Sands był nominowany do nagrody Grammy 2021 w kategorii „Najlepsza kompozycja instrumentalna”.

Jego gra zaprowadziła go z Kennedy Center w Waszyngtonie, na Newport Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Detroit Jazz Festival, Gilmore Jazz Festival, Clifford Brown Jazz Festival, i do słynnych nowojorskich klubów jazzowych, po Europę. Sands był rezydentem Monterey Jazz Festival, pełni funkcję ambasadora kreatywnego Fundacji Errolla Garnera.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm