Aktualności
Jazzahead! Digital 2021Specjalna edycja bremeńskich targów muzycznych w formie cyfrowej odbywać się będzie od 29 kwietnia do 2 maja.

Ze względu na pandemię największe tragi muzyczne w Europie już w zeszłym roku zostały odwołane. W tym roku też się nie odbędą w dotychczasowej formule, ale organizatorzy Jazzahead! w Bremie zaproponowali specjalną edycję w formie cyfrowej, w terminie od 29 kwietnia do 2 maja.

Organizowany od 10 lat w ramach targów festiwal odbędzie się tym razem

bez udziału kraju partnerskiego (tym krajem już w zeszłym roku miała być Kanada). Program wypełnią głównie muzycy z Niemiec.

23 kwietnia wystąpi Rebecca Trescher Tentett, 29 kwietnia Jakob Manz Project (w ramach współpracy z International Jazz Day tego wieczoru wystąpią również z krótkimi koncertami Markus Stockhausen Group oraz kanadyjska pianistka Kris Davis), 30 kwietnia Tin Men & The Telephone z Holandii, 1 maja specjalny wieczór literatury i muzyki (pianistka Johanna Summer), 2 maja Jasmin Tabatabai & David Klein Quartet.

Tradycyjnie odbędzie się program showcase’owy podzielony na trzy bloki – German Jazz Expo (prezentacja niemieckiej sceny jazzowej), Overseas Night (występy grup spoza Europy) oraz European Jazz Meeting (maraton koncertowy, podczas którego zagra 16 zespołów europejskich). W ramach tego ostatniego bloku wystąpi jedyna w tym roku polska grupa na Jazzahead! – Kasia Pietrzko Trio (liderka - p, Andrzej Święs - b, Piotr Budniak - dr). Koncerty te będą transmitowane na żywo w Internecie. Set Kasi Pietrzko będzie można obejrzeć 2 maja o godz. 16:25.

Jeśli zaś chodzi o część dotyczącą branży muzycznej, Jazzahead! organizuje spotkania networkingowe, panele i warsztaty. Mottem tegorocznych targów jest hasło „close together from afar” (blisko razem z daleka).

Więcej informacji: https://jazzahead.de/en/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm