Aktualności

Program:
piątek 11.06.2021, Wieczór Prezydencki
19.00 sala widowiskowa
Kinga Głyk Quartet
Mitch & Mitch
22.30 sala Kino Konesera:„Nowy Orlean: Miasto Muzyki”

sobota 22.05.2021
19.00 sala widowiskowa
O.N.E. Quintet 
EABS feat. Paulina Przybysz 
22.30 sala Kino Konesera:„Ella Fitzgerald”

niedziela 23.05.2021 
19.00 sala widowiskowa
Big Band PSM Konin feat. Dorota Miśkiewicz 
Dominik Wania solo

Karnety 3-dniowe :
Sprzedaż do 6.06.2021 r. w cenie 150,00zł
Sprzedaż od 7.06 do 11.06.2021 r. w cenie 180,00 zł

Informacja:
Organizator nie prowadzi rezerwacji karnetów.

Kup karnet klikając w link
lub tel. 63 242 38 49, 63 274 66 11 (kasa)

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
Organizator:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
CKiS-DK Oskard
Aleje 1 Maja 7a, 62-510 Konin
tel. 63 242 38 49, 63 274 66 00
e-mail: oskard@ckis.konin.pl

Jazzonalia w Koninie28. edycja festiwalu odbędzie się w dn. 11 - 13 czerwca. Kinga Głyk, Mitch & Mitch, O.N.E. Quintet, EABS, Dominik Wania

Koniński festiwal, który planowany był w trzeciej dekadzie maja, odbędzie się w czerwcu. Tegoroczna edycja rozpocznie się Wieczorem Prezydenckim w piątek 11 czerwca. Festiwal otworzy  Kinga Głyk, uważana za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Jej kwartet zaprezentuje materiał z najnowszego, już entuzjastycznie przyjętego albumu „Feelings”.

Następnie na scenę wyjdzie zespół, który gra już 17 lat, ma na koncie siedem płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Mitch & Mitch współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych. Szczególna okazała się współpraca ze wspaniałym polskim piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim, która zaowocowała albumem „1976: A Space Odyssey”, który cieszył się ogromną popularnością i zdobył dwa Fryderyki.

Ten wieczór zakończy projekcja filmu dokumentalnego „Nowy Orlean: Miasto Muzyki” w Kinie Konesera.W sobotę 12 czerwca wystąpi kobiecy O.N.E. Quintet – przedstawicielki młodego pokolenia: saksofonistka Monika Muc, skrzypaczka Dominika Rusinowska, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek oraz perkusistka Patrycja Wybrańczyk. To będzie jazz zagrany nowocześnie, czerpiący z muzyki współczesnej, hip-hopu oraz etno.

Kolejno scenę opanuje zespół, który dokonał gruntownego odświeżenia jazzowej sceny, łącząc klasyki z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej. EABS wystąpi wraz Pauliną Przybysz, wokalistką znaną z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo.

A na koniec emocjonującego dnia kolejne jazzowe Kino Konesera, film o legendzie światowego jazzu Elli Fitzgerald.

Niedzielny wieczór 13 czerwca rozpocznie koncert znakomitej wokalistki Doroty Miśkiewicz z Big Bandem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego. Artystka znana jest z nastrojowych utworów balansujących na granicy gatunków, w których pobrzmiewają zarówno polskie, jak i egzotyczne nuty.

A na finał Festiwalu solowy recital Dominika Wani – wybitnego pianisty, który dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Muzyka Wani jest wyrazem twórczego współistnienia czystej improwizacji, wywodzącej się z muzyki jazzowej, romantycznej pianistyki oraz europejskiej muzyki klasycznej.

Dodatkowych emocji dostarczą jazzowe kino konesera i wystawa fotografii Anety i Macieja Kaników. W muzycznych podróżach potowarzyszy nam dziennikarz, fotograf, producent Marcin Kydryński, który będzie gospodarzem tegorocznego Festiwalu. 

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski - Prezydent Miasta Konina.
Współorganizator: Miasto Konin.
Partnerzy: PSM I i II stopnia w Koninie, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury, AM-Kanik / Aneta i Maciej Kanik

JAZZ FORUM 7-8/2021

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Wagabunda

Zawartko/Piasecki

Płyta miesiąca

Atom String Quartet & Szczecin Philharmonic Wind Quartet

Karłowicz Recomposed

Linki
Z galerii

Jazz a Vienne 2013

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm