Aktualności

Październikowy program

03.10  Kuba Więcek presents Jazz Cats feat. Ofelia plays Mira Kubasińska

04.10   Blue Lab Beats

05.10   Cousin Kula

10.10.20 Peter Evans EXTRA feat. Petter Eldh & Jim Black

11.10 Moses Yoofee Trio

12.10 Kahil El’ Zabar

13.10 José James - 1978

14.10  Hiromi's Sonicwonder

16.10 Grzegorz Turnau feat. Atom String Quartet

18.10 Ronnie Foster The Reboot Tour

19.10 The Headhunters

24.10  Jasmine Myra

25.10  Levitation Orchestra

26.10  Rosa Brunello

31.10 Cherise

Klub Jassmine
ul. Wilcza 73
Warszawa

Klub nie prowadzi rezerwacji stolików na wydarzenia.
Bilety: goingapp.pl/miejsce/klub-jassmine





Jazzowa jesień w Jassmine



W październiku w warszawskim  klubie wystąpią m.in. Peter Evans, Ronnie Foster, The Headhunters, Rosa Brunello




10.10 Peter Evans EXTRA feat. Petter Eldh & Jim Black

  Nowojorski trębacz i kompozytor Peter Evans zna szwedzkiego basistę Pettera Eldha i amerykańskiego perkusistę Jima Blacka, od dłuższego czasu. Grał z Eldhem w legendarnym kwartecie Amok Amor, natomiast Blacka wprowadził do studia po raz pierwszy w 2010 roku, aby wyprodukować jego album „Ghosts”. To, co łączy całą trójkę, to chęć nie tylko korzystania z konwencjonalnych parametrów improwizacji, ale także eksperymentowania z tymi, które nie są powszechne i codzienne - jak barwa, dynamika czy forma i struktura. Dodatkowo, Evans, Eldh i Black mają bardzo specyficzne wyobrażenie o tym, jak musi powinna być zorganizowana gra muzyki improwizowanej i brzmieć jej wynik. Kompozycje Evansa otwierają nowe przestrzenie dla spontaniczności wolnej improwizacji i wrażliwości wyrazu muzyki kameralnej oraz integrują twórcze wykorzystanie muzyki elektronicznej przez Eldha i Blacka.




18.10 Ronnie Foster The Reboot Tour

Legendarny amerykański organista Ronnie Foster w latach 70. nagrał swoje wielokrotnie samplowane albumy dla Blue Note Records, i tym samym zyskał miano jednego z najbardziej kultowych muzyków wszech czasów.
Po przeprowadzce do Nowego Jorku Ronnie występował z wieloma muzykami, często współpracując z gitarzystą George’em Bensonem, Grantem Greenem, Groverem Washingtonem Jr., Stanleyem Turrentine’em, Robertą Flack, Earlem Klughem, Harveym Masonem, Jimmym Smithem i Stevie’m Wonderem. Powrót Ronniego Fostera do Blue Note Records w 2022 roku to synergiczne wydarzenie. Jego nowy album „Reboot” pojawił się w 50. rocznicę debiutu „Two Headed Freap”, który został również ponownie wydany w ramach Classic Vinyl Series. „Two Headed Freap” zawierał utwór „Mystic Brew”, który został zsamplowany przez A Tribe Called Quest w „Electric Relaxation” na albumie „Midnight Marauders” z 1994 roku.

Ronnie nagrał swój nowy album w Capitol Studio w H’lywood, gdzie pierwszy raz był w 1976 roku, nagrywając „Breezin’” z George’em Bensonem. „Blue Note zawsze reprezentowało sztukę jazzu,” zachwyca się Foster. „Wychowałem się na Blue Note, słuchając wszystkich wielkich.” Ronnie Foster, dzierżący pochodnię Blue Note jako organista, jest jednym z ostatnich „wielkich”, między innymi dzięki jego nieustającej ciekawości, która trzyma go na czele sceny przed eleganckim Hammondem XK-5.




19.10 The Headhunters

Niewiele zespołów może pochwalić się tak bogatą historią jak The Headhunters. Historia ta zaczęła się w 1973 roku, kiedy ikoniczny muzyk Herbie Hancock założył The Headhunters – saksofonista/klarnecista Bennie Maupin, basista Paul Jackson Jr., perkusista Harvey Mason i perkusjonista Bill Summers. To, co każdy z członków The Headhunters wniósł do zespołu, pomogło stworzyć ponadczasowe dziedzictwo i historię, o jakiej większość zespołów może tylko marzyć. Ich połączenie jazzu z funkiem i rockiem dotarło do milionów fanów tych gatunków. Z ponad milionem sprzedanych albumów, dziedzictwo zespołu inspirowało muzyków każdego gatunku przez lata, było samplowane przez różnych artystów rapowych w latach 80. i 90. oraz wpływało na styl gry niezliczonych muzyków do dziś.

Wpływ The Headhunters pozostaje globalnym fenomenem, a ich współpraca z Hancockiem okazała się być doświadczeniem zmieniającym życie. Zespół wydał sześć kolejnych albumów studyjnych, w tym „Thrust” w 1974 roku, z nowym perkusistą Mikiem Clarkiem, a od 1975 roku bez udziału Hancocka – „Survival Of The Fittest” i „Straight From The Gate” w 1977 roku.




26.10 Rosa Brunello

Rosa Brunello to włoska basistka i kompozytorka, której umiejętności obejmują szeroki zakres, od wolnych improwizacji, po elektryczny rock, dub i muzykę południowoamerykańską. Uwielbia łączyć dźwięki akustyczne z elektronicznymi, przekraczać granice między gatunkami i żyć zgodnie ze swoim mottem muzyki bez granic. Oprócz współpracy z takimi artystami jak Dee Dee Bridgewater, Maurice Louca, Yazz Ahmed, Tommaso Cappellato, Tamar Osborn i wieloma innymi, rozwijała swój własny styl muzyczny grając i studiując w Berlinie, Paryżu i Amsterdamie, oraz występując na całym świecie. Jej własny projekt, w którym uczestniczy większość z jej bliskich współpracowników, wywołał poruszenie w 2022 roku wraz z wydaniem albumu Sounds Like Freedom. Dwa lata później hipnotyzujący, dubowy jazz jej zespołu powraca na labelu Domanda Music z Los Angeles wraz z jej drugim albumem Senseless Acts of Love.





  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm