Aktualności

Szczegóły na stroniejazzowy-debiut-fonograficzny-2024

Jazzowy debiut fonograficzny 2024Startuje nowy nabór wniosków do 13 edycji programu! Termin nadsyłania wniosków do 26 czerwca

W związku z niewystarczającą liczbą poprawnych formalnie zgłoszeń, jakie wpłynęły do programu Jazzowy debiut fonograficzny w pierwszym naborze, Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ogłasza nowy nabór do tegorocznej edycji – termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 czerwca 2024 roku.

Program Jazzowy debiut fonograficzny umożliwia zrealizowanie nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej, w formie płyty kompaktowej lub winylowej, z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym.

Program jest skierowany do polskich muzyków jazzowych, zarówno solistów, jak i zespołów, oraz do mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań. Jednym z warunków uczestnictwa jest, aby nagranie płyty było pierwszym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu. Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat (limit wieku dotyczy każdego członka zespołu)

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm