Aktualności
Komeda. Pociąg do jazzuNa trasie Poznań - Ostrów Wielkopolski kursuje pociąg „Komeda”.

Codziennie o godz. 11:32 wyjeżdża ze stacji Poznań Główny, do Ostrowa Wlkp. przyjeżdża o 13:06. O godz. 14:24 wraca z Ostrowa do Poznania. Premierowy kurs pociągu, w którym uczestniczyła prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek, ruszył 14 marca br.Ostrów Wielkopolski i Poznań to dwa ważne miasta w biografii legendarnego kompozytora i pianisty. Relacje Komedy z miastami przedstawia wystawa „Komeda. Pociąg do jazzu” przy wejściu głównym na ostrowski dworzec kolejowy. Scenariusz ekspozycji przygotował Tomasz Wojciechowski w konsultacji z Tomaszem Lachem, synem Zofii Komedowej, żony Krzysztofa Komedy. Oprawę graficzną stworzył Konrad Moszyński, autor m.in. muralu z wizerunkiem Krzysztofa Komedy, który można oglądać wychodząc z ostrowskiego dworca.Wystawa jest również prezentowana na ekranach w wagonach pociągu Komeda.

Urząd Miejski w Ostrowie przygotował jeszcze inne niespodzianki na obchody 90-tej rocznicy urodzin Krzysztofa Trzcińskiego-Komedy. Na pasażerów czekają w pociągu bezpłatne egzemplarze Przewodnika „Ostrowskie ślady Krzysztofa Komedy”.

W kolejnych miesiącach pasażerowie pociągu będą mogli oglądać także inne prezentacje opowiadające o związkach Komedy z Ostrowem Wielkopolskim.

Projekt powstał dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim z PKP S.A. i Kolejami Wielkopolskimi sp. z o.o. w Poznaniu.

W czerwcu w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm