Aktualności

Do końca roku zespół zagra jeszcze dwa koncerty:
14.12  Jassmine, Warszawa
17.12  Klub Blue Note, Poznań

Płytę na winylu oraz CD można nabyć na przez stronę bandcamp.

https://hoshiimusic.bandcamp.com/album/hoshii

Kuba Więcek – HoshiiNowy album zjawiskowego saksofonisty już dostępny! Koncerty w Warszawie 14.12 i Poznaniu 17.12.

Hoshii (co po japońsku oznacza pragnąć) to najnowszy projekt saksofonisty i producenta Kuby Więcka, który wraca na scenę jazzową z nowymi pomysłami, które zebrał przez ostatnie lata pracując z wieloma artystami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzyka grana przez zespół hoshii to są tak naprawdę bity stworzone przez Kubę, które następnie zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w sposób, który ma za zadanie redefiniować brzmienie współczesnego jazzu. W skład zespołu wchodzą również: pianista Grzegorz Tarwid, z którym Kuba studiował w Kopenhadze, Max Mucha – basista znany m.in. ze współpracy z Christianem Scottem oraz perkusista Miłosz Berdzik, świeżo upieczony absolwent Berklee College of Music.  

Kontekstem dla muzyki jest opowieść o istocie (jej imię to hoshii) pochodzącej z planety o nazwie versus, oddalonej od Ziemii o kilka galaktyk. Hoshii, znudzone swoim doskonałym i przewidywalnym życiem, wyrusza w podróż by przeżyć coś nowego i w ten sposób pojawia się na Ziemii. Wśród ludzi początkowo mierzy się z odrzuceniem, ale z czasem sytuacja zmienia się i istota zaczyna zyskiwać w oczach nowego otoczenia.Wraz z premierą pojawił się piąty już teledysk promujący wydawnictwo.Poniżej live sesja prezentująca zespół w akcji:Płytę na winylu oraz CD można nabyć na przez stronę bandcamp: https://hoshiimusic.bandcamp.com/album/hoshii

Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Laureat wielu nagród muzycznych takich jak Fryderyk, olśnienia Onetu czy Mateusz Trójki. Absolwent konserwatorium muzycznego w Kopenhadze. Wydał trzy albumy autorskie w prestiżowej serii Polish Jazz. Amerykański magazyn „Downbeat” wymienia go jako jednego z muzyków, którzy mogą mieć wpływ na to jak jazz będzie brzmiał w przyszłości. 

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm