Aktualności
Mateusz Smoczyński w hołdzie SeifertowiKolejna odsłona Seifertowskiego Koncertu Jazzowego z płyty Mateusza „Adam’s Apple”. 

W dniu 78. urodzin legendarnego skrzypka Zbigniewa Seiferta Warner Music opublikował kolejną odsłoną nadchodzącej  płyty Mateusza Smoczyńskiego „Adam’s Apple”.

W serwisach cyfrowych już jest dostępny fragment „Koncertu Jazzowego” Zbigniewa Seiferta. Utwór ten po 50 latach doczekał się międzynarodowej premiery fonograficznej. Dla fanów jazzu to niemała sensacja! Mateusz Smoczyński – zwycięzca drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu im. Zbigniewa Seiferta – zaprosił do wspólnego wykonania tego energetycznego, wirtuozowskiego utworu polskich mistrzów improwizacji jazzowej: Dominika Wanię, Sławomira Kurkiewicza i Michała Miśkiewicza. Artystom towarzyszy Chopin University Chamber Orchestra pod dyrekcją Rafała Janiaka. Fragment koncertu  „III. Solos - Ad Libitum” jest dostępny od dziś w serwisach streamingowych. 

Link do dźwięku:  JazzConcertoIII

Album „Adam’s Apple” Mateusza Smoczyńskiego z dwoma koncertami skrzypcowymi, jego i Zbigniewa Seiferta ukaże się na SACD/HYBRID i LP już 5 lipca!

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm