Aktualności

Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze Pat Metheny: DREAM BOX Tour:

1.10  Teatr Miejski w Inowrocławiu SOLD OUT
3.10  Stary Maneż w Gdańsku g. 20:00
4.10  Stary Maneż w Gdańsku g. 20:00
5.10  Palladium w Warszawie g. 21:00 SOLD OUT
5.10  Palladium w Warszawie g. 18:00
6.10  NFM we Wrocławiu g. 19:00
7.10  NOSPR w Katowicach g. 20:00

Biletywww.eventim.pl/artist/pat-metheny/

Pat Metheny – Dream Box TourDwa dodatkowe koncerty fenomenalnego gitarzysty w Polsce! 4.10 Gdańsk, 5.10 Warszawa.

Po ogromnym sukcesie ogłoszonej w grudniu trasie koncertowej: Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze Pat Metheny: Dream Box Tour amerykański mistrz gitary zgodził się zagrać dwa dodatkowe koncerty w Polsce – w Gdańsku i Warszawie.

Dodatkowe koncerty odbędą się:

4 października 2024  – Gdańsk, Stary Maneż, g. 20:00 

5 października 2024  – Warszawa, Palladium, g. 18:00 

„Moi drodzy, w dni mroczne spieszę ze szczęśliwą nowiną. Pat Metheny naprawdę lubi grać dla siestowej publiczności. Choć do koncertów Mistrza na trasie Siesty w Drodze jeszcze wiele miesięcy, bilety znikają gwałtownie. Częstokroć aż do ostatniego miejsca. Tak było w Gdańsku. W Warszawie. Ale „niech żywi nie tracą nadziei”! Oto kolejne szanse na doświadczenie tych – jedynych w swoim rodzaju – muzycznych misteriów. Czy to nie wyborne wieści w te dni deszczowe i wietrzne?” – zaprasza Marcin Kydryński.

Pat Metheny tak mówi o swojej nadchodzącej trasie Dream Box:

„Naprawdę nie mogę się doczekać tej wyjątkowej trasy koncertowej, na której będę tylko ja. Zamierzam sięgnąć do wszystkich moich solowych płyt, począwszy od ‘New Chautauqua’, i przygotowałem mnóstwo materiału: narracji, opowieści z ekspresyjną improwizacją. To będzie dla mnie coś zupełnie innego, taka intymna relacja”.

W 2024 roku w ramach SIESTY w drodze wystąpią m.in.: Samara Joy (3-krotna laureatka nagrody Grammy), Pat Metheny (20-krotny laureat nagrody Grammy) oraz wybitni artyści w projekcie Tribute to Cesaria Evora. W Sieście przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm