Aktualności

Nowe daty koncertów:

2.06.2022 Bydgoszcz, Opera Nova
3.06.2022 Sopot, Opera Leśna
4.06.2022 Warszawa, Palladium, dwa koncerty, godz. 18:00 i 21:00
6.06.2022 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
7.06.2022 Lublin, Centrum Spotkania Kultur
8.06.2022 Bielsko-Biała, kościół św. M. Kolbego

Pat Metheny „Side-Eye” – w roku 2022!Zaplanowana na ten rok trasa amerykańskiego gitarzysty została przeniesiona na czerwiec 2022.

Pandemia uniemożliwiła zrealizowanie zaplanowanej na ten rok trasy Siesta w drodze: Pat Metheny „Side Eye”. Dobra informacja jest taka, że organizatorzy zapewnili nowe daty w ramach europejskiej trasy Artysty. Koncerty odbędą się w 2022 roku w tych samych miejscach. Dodatkowo trasa wzbogaci się o nową lokalizację – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Oto kilka słów od dyrektora artystycznego projektu, Marcina Kydryńskiego:

Moi drodzy, póki mogę, spaceruję po moim mieście. Taki sport. W witrynach mijanych kawiarni widzę tabliczki w stylu: „Będzie już tylko lepiej”.  Naprawdę wierzę, że będzie dobrze. I to wkrótce. „Dobrze" – musi tymczasem wystarczyć, zanim będzie „wspaniale”. Będzie też przepięknie, jak daje nadzieję piosenka, ale na ten stan przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Spieszę z wieścią wielkiego formatu. Wysiłkiem wielu ludzi i dzięki otwartości samego bohatera, koncerty Pata Metheny’ego z projektem Side Eye w całej Europie przeniesiono na rok 2022. Tym samym i nasza trasa szczęśliwie, jesteśmy pewni, dotrze do brzegu. Więcej: udało się zorganizować dodatkowy koncert w jednym z naszych ulubionych siestowych miast. Nowe daty koncertów:

2 czerwca 2022 Bydgoszcz, Opera Nova, godz. 19:00
3 czerwca 2022 Sopot, Opera Leśna, godz. 20:00
4 czerwca 2022 Warszawa, Palladium, godz. 18:00 i 21:00
6 czerwca 2022 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, godz. 20:00
7 czerwca 2022 Lublin, Centrum Spotkania Kultur, godz. 20:00
8 czerwca 2022 Bielsko-Biała, kościół św. M. Kolbego, godz. 19:00

Cieszymy się na spotkanie z Mistrzem ale chyba najbardziej na spotkanie z Państwem. Proszę koniecznie przypomnieć sobie gdzie schowaliście bilety! To nie zawsze nas cieszy, ale w tym jednym wypadku przypomnę z uśmiechem: rok minie ani się spostrzeżemy. Trzymajcie się ciepło i zdrowo. Do zobaczenia!
Marcin Kydryński

Pat Metheny, wirtuoz gitary, kompozytor, zdobywca 20 nagród Grammy to jedna z najbardziej znanych osobowości jazzu, ceniony i uwielbiany przez setki tysięcy fanów nie tylko tego gatunku muzyki. Stworzył własny, natychmiast rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie. Pat Metheny jest prawdopodobnie jedynym jazzmanem o popularności dorównującej idolom pop-music, jest niekwestionowaną gwiazdą najważniejszych festiwali na całym świecie.Gośćmi obecnej edycji SIDE EYE będą pianista i klawiszowiec James Francies oraz perkusista Joe Dyson.

 „Chciałem stworzyć stałą scenę na której rotacyjnie występować będą muzycy u progu swych karier, Ci którzy szczególnie mnie zainteresowali. Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem, czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo.”
Pat Metheny


Paweł Brodowski i Pat Metheny fot. Kasia Stańczyk 

SIESTA należy do grona najcenniejszych programów muzycznych. Marcin Kydryński, związany z radiem od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił Siestę blisko dwadzieścia lat temu i od tamtej pory logo z „frunącym mężczyzną” pojawia się na bestsellerowych płytach, afiszach Siesta Festiwalu w Gdańsku i w kolejnych miastach, które przyjmują pod swoje skrzydła cykl koncertów SIESTA w drodze.

W Sieście przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

Pat Metheny dla Siesty jest Artystą niejako założycielskim i postacią ważną też w życiu samego autora projektu. Wszak Pat i Marcin wraz z Anną Marią Jopek stworzyli słynną, przełomową dla polskiej muzyki ostatecznie „platynową” płytę Upojenie, którą wydano na całym świecie. Pat Metheny odwiedzi pod banderą SIESTY u progu lata 2022 Polskę. Ważny to moment dla Siesty. Bezcenne doświadczenie dla melomanów w całym kraju.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm