Aktualności

The Best Of Przemek Dyakowski & Take It Easy
29.02.2024 , godz. 19:00
Sala koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9
Gdynia

Wstęp od godziny 18:00, rozpoczęcie – 19:00. Bilety w cenie 65 zł już dostępne w przedsprzedaży.

Bilety:
https://tickets.smr.com.pl/pl/event/6/best-of-przemek-dyakowski-take-it-easy

Przemek Dyakowski w Porcie Gdynia29 lutego w Sali koncertowej Portu Gdynia odbędzie się wydarzenie w ramach „Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm” – koncert promujący nową płytę Przemka Dyakowskiego & Take It Easy.

Album „The Best Of Przemek Dyakowski & Take it Easy / Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm” zawiera wybrane utwory z sześciu płyt dotychczas wydanych przez zespół Przemka Dyakowskiego i Take It Easy. Producent płyty, Allegro Records, oddaje w ręce słuchaczy album, który opowiada ponad stuletnią historię fascynującej muzycznej podróży, zanurzonej w kulturze i dźwiękach Portu Gdynia, a my pragniemy umożliwić wszystkim zainteresowanym odsłuchanie tej jedynych w swoich rodzaju kompozycji na żywo.

Utwory, które zabrzmią w Porcie Gdynia: „Don’t Get Around Much Anymore”, „Ach, To Był Szał”, „Nie Bądź Taki Szybki Bill”, „Take It Easy, Man”, „Tres Palabras”, „Szeptem”, „Żurawi Klucz”, „Sophisticated Lady”, „Gdy Mi Ciebie Zabraknie”, „I Kiss Your Hand, Madame”, „Jeszcze w Zielone Gramy”, „Route 66”.

Przemek Dyakowski (ur. 1 czerwca 1935 roku w Krakowie) – weteran polskiego jazzu, saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury i jazzu, a także dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście i współtwórca klubu Ucho w Gdyni – mieście, w którym mieszka od 1964 roku.

Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50. i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym i Zygmuntem Koniecznym z Piwnicy pod Baranami. To on odkrył talent Ewy Demarczyk.

Za swój największy sukces uważa wieloletnią grę w zespole Swing Old Stars legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza wraz z Wojtkiem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim

Take It Easy – grupa muzyczna tworzona przez Przemka Dyakowskiego oraz młodych, wybitnie utalentowanych trójmiejskich jazzmanów. Wykonują kompozycje w stylistyce swingu, a na scenie tworzą niepowtarzalną atmosferę pełną ciepła i humoru w akompaniamencie dobrej muzyki.

Skład zespołu: Przemek Dyakowski (saksofon tenorowy), Joanna Knitter (wokal), Artur Jurek (fortepian), Dominik Bukowski (wibrafon), Wojciech Staroniewicz (saksofon), Darek Herbasz (saksofon), Janusz „Macek” Mackiewicz (kontrabas), Maksymilian Kreft (perkusja).

Zespół występował na wielu festiwalach, m.in. na: Gdańskich Nocach Jazzowych, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Złotej Tarce w Iławie, Jazz w Lesie w Sulęczynie, Zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej oraz wielu więcej. Take it Easy supportował także Roda Stewarta na koncercie w Stoczni Gdańskiej oraz grał na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Link do zakupu płyty: https://allegrorecords.com/sklep/cd/the-best-of-przemek-dyakowski-take-it-easy-port-gdynia-od-100-lat-nadaje-rytm

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm