Aktualności
The Beat Freaks – Mechanics of NaturePremiera albumu z udziałem amerykańskiego trębacza Ralpha Alessi 22 kwietnia – w międzynarodowym dniu Ziemi.

Na nowej płycie zespołu The Beat Freaks, wydanej przez wytwórnię Jazz Generator, znalazło się 13 utworów, z czego osiem to autorskie kompozycje lidera Michała Starkiewicza, jedna Radka Wośko, a reszta jest wynikiem kolektywnej improwizacji. Inspiracją dla muzyków była natura, jej piękno, złożoność, nieprzewidywalność, skrajność, dźwięki oraz mechanizmy, którą nieustannie ją regulują. Natura przemawia do nas nieustannie, musimy tylko znaleźć chwilę, przystanąć i postarać się ją zrozumieć, muzycy spróbowali uchwycić jej przesłanie i przekazać go swoim dźwiękami. Mimo osiągnięć cywilizacji to Natura wciąż determinuje życie człowieka, a ziemia ostatnio coraz częściej ostrzega byśmy nie posuwali się za daleko. Jest piękna ale potrafi być też zabójcza. Także te skrajności muzycy chcieli przekazać w swojej muzyce.The Beat Freaks – kwartet jazzowy, założony w Szczecinie przez gitarzystę Michała Starkiewicza w 2014 roku. Muzycy w swoim dorobku mają wiele nagród i osiągnięć indywidualnych, współpracowali i współpracują z całą czołówką muzyków jazzowych i nie tylko. Na swoim koncie mają dwie płyty studyjne „Leon”  (Top Ten 2016 wg dziennikarzy PolishJazzBlogspot) oraz „Stay Calm”. Nagrali również muzykę do filmu „Zamoyski - Rzeźbiarz z kamerą”, która ukazała się cyfrowo. W roku 2018 zespół znalazł się pierwszej dziesiątce „Jazzowych Zespołów Elektrycznych” a także w kategorii „Zespół Jazzowy Nowa Nadzieja” wg czytelników Jazz Forum. Muzycy koncertowali na najważniejszych scenach jazzowych w Polsce a także za granicą.

Obecnie zespół tworzą:
Michał Starkiewicz - gitara
Tomasz Licak - saksofon tenorowy
Flavio Gullotta - kontrabas
Radek Wośko - perkusja.

Ralph Alessi – trębacz/kompozytor, który dzieli swój czas pomiędzy Brooklynem w Nowym Jorku a Bernem w Szwajcarii. Grał i nagrywał z takimi artystami jak Fred Hersch, Steve Coleman, Ravi Coltrane, Jason Moran, Sam Rivers, Tim Berne, Uri Caine. Obecnie Ralph nagrywa dla wytwórni płytowej ECM. Jako edukator, prowadził zajęcia w Eastman School of Music, NYU oraz University of Nevada-Reno. Jest także założycielem/dyrektorem Szkoły Muzyki Improwizowanej, profesorem wizytującym w Accademia Nazionale del Jazz w Sienie we Włoszech i niedawno dołączył do kadry wykładowej na Wyższej Szkole Sztuki w Bernie (Hochschule der Künste Bern JAZZ).
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm