Aktualności

Wola Jazz Festival
Wszystkie koncerty o godz. 18:00
Ogród Centralny
ul. Grzybowskiej 60
Warszawa

Wstęp bezpłatny
Wola Jazz FestivalOd 9 do 30 czerwca odbywa się druga edycja letniego festiwalu jazzowego w Browarach Warszawskich

Artyści biorący udział w największym święcie jazzu na Woli wystąpią na scenie plenerowej w Ogrodzie Centralnym Browarów Warszawskich:
9.06 Mika Urbaniak i Urszula Dudziak
16.06 Krystyna Prońko 
23.06 Piotr Baron
30.06 Stanisław SoykaDruga edycja festiwalu potrwa przez cały czerwiec. Cykl koncertów w niedzielne popołudnia rozpocznie wyjątkowy duet, który stworzą matka i córka. Wystąpią ikona jazzu Urszula Dudziak oraz Mika Urbaniak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, koncertująca na świecie z m.in. Quincym Jonesem i jego big bandem, Lennym Whitem, Tomem Brownem, Richardem Boną, Hiramem Bullockiem. Za pierwszy album „Closer”, wyprodukowany przez Troya Millera, otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii „Najlepszy Album Pop” w 2010 roku. Jej kolejne płyty, które także spotkały się z ciepłym przyjęciem, powstały we współpracy z Victorem Davisem. Podczas czerwcowego koncertu w Browarach Warszawskich będzie można usłyszeć wyjątkowe jazzowe aranżacje, które wykona właśnie z Victorem Davisem oraz z Urszulą Dudziak, czołową postacią polskiej jazzowej sceny muzycznej, znaną i cenioną na świecie za nietuzinkowy styl i niespotykaną skalę głosu.


Urszula Dudziak
fot. Jolania Borisewicz

Urszula Dudziak wydała ponad 50 albumów, koncertowała z wybitnymi muzykami, m.in.: Niną Simone, Florą Purim, Ronem Carterem, Michaelem Breckerem, Stingiem, Lionelem Hamptonem, Bobbym McFerrinem i Carmen McRae. Wielokrotnie nagradzana, w 2017 r. otrzymała Fryderyka za całokształt twórczości. Skład koncertowy uzupełnią: Piotr Matuszczyk (fortepian), Patryk Zakrzewski (perkusja) oraz Andrzej Zielak (bas).

– Wola Jazz Festiwal organizujemy już po raz drugi, a z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy najmłodszych do zapoznania się z tym wspaniałym rodzajem muzyki. Jazz na dobre zadomowił się w Browarach Warszawskich, z czego niezwykle się cieszymy, bo jest to gatunek, który czaruje ekspresją i wielobarwnością, łączy różne kulturowe światy. Podczas Wola Jazz Festiwal na naszej scenie plenerowej wystąpią najwięksi polscy artyści jazzowi, dlatego gorąco zachęcamy do zapisania w kalendarzach dat koncertów. Będzie to niepowtarzalna okazja do chwili relaksu wśród zieleni drzew i kojących brzmień – mówi Milena Nawrat, Marketing Manager w Echo Investment.

Więcej informacji na www.browarywarszawskie.com.pl oraz kanałach w social mediach, Fb:BrowaryWarszawskieOfficial, Ig: browarywarszawskie.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm