Aktualności

Program wydarzenia:
czwartek 18.07, godz. 20:00 Fisz Emade Tworzywo

piątek 19.07, godz. 20:00 Brodka O.Sadza

sobota 20.07, godz. 19:00 John Scofield & Dave Holland Duo

sobota 20.07, godz. 21:00 Skalpel

niedziela 21.07, godz.19:00 Anna Maria Jopek, Kroke, Elbląska Orkiestra Kameralna, Adam Klocek – dyrygent

BiletyYoung Arts Festival

Young Arts Festival w KrośnieJohn Scofield i Dave Holland na jedynym koncercie w Polsce! Dziewiąta edycja festiwalu, 18 – 21 lipca

Young Arts Festival przeniesie nas do niezwykłej przestrzeni hangaru lotniczego, gdzie już po raz dziewiąty muzyka spotka się z unikalną industrialną atmosferą. Na festiwalową publiczność czekają cztery dni niezapomnianych koncertów z udziałem takich gwiazd jak Fisz Emade Tworzywo, Brodka w orkiestrowym składzie, John Scofield- Dave Holland Duo na jedynym koncercie w Polsce, elektroniczne brzmienia w wykonaniu Skalpela oraz finał z udziałem Anny Marii Jopek i zespołu Kroke z udziałem orkiestry.


4 dni, 5 muzycznych światów

9. edycja Young Arts Festival to prawdziwa uczta dla miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. W tym roku festiwal trwać będzie aż cztery dni, oferując niezapomniane wrażenia z udziałem pięciu wyjątkowych wykonawców. Każdy dzień festiwalu to unikalna podróż przez muzyczne światy, od hip-hopu, muzyki elektronicznej, po jazz i muzykę klasyczną połączoną z brzmieniami world music. „Kolejny raz ‘crossujemy’ różne gatunki, stawiając jednocześnie na artystów którzy płynnie poruszają się na ich granicach” – mówi dyrektor artystyczny Bartłomiej Tełewiak.„18 lipca festiwal otworzy Fisz Emade Tworzywo, jeden z najważniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce, znany z innowacyjnego podejścia do muzyki i zdolności do przyciągania swoją estetyką szerokiej publiczności. Ich koncert będzie prawdziwą eksplozją energii, a na youngartsową publiczność czekają kultowe utwory takie  jak ‘Polepiony’ czy ‘Ślady’” – podkreśla Tełewiak.19 lipca na scenie pojawi się Brodka – artystka nietuzinkowa, która po koncertach w największych salach w Polsce zawita do Krosna prezentując swój projekt „O.Sadza” w poszerzonym składzie orkiestrowym. Koncert będzie multimedialnym show zapewniającym niezapomniane przeżycia dźwiękowo-wizualne.
20 lipca usłyszymy duet Johna Scofielda i Dave’a Hollanda – muzyków o statusie legendy, którzy grali u boku samego Milesa Davisa. To jedyna okazja w Polsce by usłyszeć w tym roku ikony światowego jazzu. „Dla nas tym bardziej jest to powód do dumy, że do Krosna kolejny raz zawitają wielkie nazwiska jazzu, które dla wielu muzyków i fanów są postaciami absolutnie pomnikowymi” – dodaje Bartłomiej Tełewiak.

W sobotę na youngartstowej scenie wystąpi również dj’ski duet Skalpel, który wraz z bandem zaprezentuje unikalne połączenie jazzowych samplów z improwizacjami. Ci nagradzani DJ-e z pewnością rozgrzeją zgromadzonych w industrialnej przestrzeni słuchaczy, zapraszając ich do swojego unikalnego dźwiękowego świata.
21 lipca – finałowy dzień festiwalu będzie wyjątkowym połączeniem tradycji i nowoczesności. Na scenie wystąpią zespół Kroke, znany ze swoich ponad gatunkowych brzmień oraz wybitna wokalistka Anna Maria Jopek, towarzyszyć im będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Adama Klocka – zdobywcy nagrody Grammy. Koncert finałowy, łącząc zróżnicowane estetyki, będzie klamrą zamykającą 9. Edycję Young Arts Festival.

Unikatowa lotnicza przestrzeń
Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni hangaru lotniczego w Krośnie, która już wcześniej gościła festiwal i muzyczne legendy jak: Kronos Quartet, Michał Urbaniak czy Leszek Możdżer.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Mecenasi i Partnerzy Festiwalu to:
Splast, Nowy Styl, Glob Cars Service Krosno, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, NOTU, Chlebak, Wino i Przyjaciele, Restauracja Posmakuj, Widokówki, Krośnieński Holding Komunalny

Partnerzy wydarzenia to: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Zespół Szkół Muzycznych, Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza. Obsługę prawną festiwalu zapewnia Grupa Prawnicza.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm