Reklama

O NAS

Ukazujący się bez przerwy od 58 lat miesięcznik JAZZ FORUM ma swój stały krąg czytelników i bogatą tradycję. JAZZ FORUM jest najdłużej istniejącym, najbardziej prestiżowym i opiniotwórczym pismem jazzowym w Polsce. Obok tematyki jazzowej można w nim znaleźć również artykuły, wywiady i recenzje z zakresu bluesa, world music, rocka i innych gatunków muzyki współczesnej, najnowsze informacje dotyczące technologii muzycznej. Do każdego wydania w nakładzie dla prenumeratorów dołączona jest specjalna płyta kompaktowa związana tematycznie z zawartością danego numeru.

Obok edycji papierowej JAZZ FORUM posiada swoją wersję elektroniczną w Internecie: www.jazzforum.com.pl, która jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych polskiego jazzu (około 1400 odwiedzin dziennie, 40.000 odwiedzin miesięcznie): aktualności, wybrane artykuły, recenzje CD, koncertów i festiwali, prezentacja kolejnych numerów JAZZ FORUM i płyt dla prenumeratorów (sample MP3), spis numerów archiwalnych, galerie fotograficzne, listy od czytelników, najważniejsze linki (muzycy, festiwale, warsztaty, konkursy, kluby, czasopisma, organizacje), a także banery reklamowe. Na Facebooku dołączyło do JAZZ FORUM ponad 36.000 fanów i ciągle przybywa.

W Internecie dostępny jest nieodpłatnie komplet archiwalnych numerów JAZZ FORUM w trzech edycjach językowych: polskiej (1965 - 2010), angielskiej (1967 - 1992) i niemieckiej (1976 - 1981): www.polishjazzarch.com.

Co roku redakcja JAZZ FORUM przeprowadza ogólnopolską ankietę Jazz Top na najlepszych muzyków jazzowych.


NASZA GRUPA DOCELOWA

Magazyn JAZZ FORUM czytany jest przez ludzi młodych (od 16 lat wzwyż), jak i przez starszych, zainteresowanych współczesną kulturą. Połowa naszych czytelników to ludzie w wieku 20-45 lat, pracujący zawodowo, mieszkający w miastach. Wielu z nich to posiadacze odtwarzaczy kompaktowych i MP3, DVD, iPodów, iPadów, zestawów audiofilskich, komputerów oraz instrumentów elektronicznych. Dużą grupę czytelników JAZZ FORUM stanowią muzycy, zawodowcy i amatorzy, którzy są potencjalnymi nabywcami instrumentów nowych generacji. Są wśród nich uczestnicy warsztatów muzycznych, uczniowie i studenci szkół muzycznych – do nich można adresować reklamę sprzętu o umiarkowanych cenach.

Dynamicznie rośnie liczba festiwali jazzowych w całej Polsce – jest ich ponad 100, organizowane są liczne ogólnopolskie konkursy i warsztaty jazzowe, nawet w bardzo małych miastach odbywają się koncerty i działają jazzowe lobby, do których z pewnością warto dotrzeć z reklamą.

Czytelnikami JAZZ FORUM są głównie mężczyźni (80%). Każdy zakupiony numer czytany jest przeciętnie przez 3 osoby. Przy nakładzie 6.000 egz. i sprzedaży 60% daje to pokaźny lektorat ponad 15.000 osób.


DYSTRYBUCJA JAZZ FORUM

Pismo rozchodzi się w kolportażu obsługiwanym m.in. przez:

·  Kolporter
·  Pol-Perfect
·  Garmond
·  TM Media
·  wyspecjalizowane agencje prywatne.

Dużą część prenumeraty obsługuje sama redakcja.

Nasze czasopismo dostępne jest w salonach prasy, jak m.in. EMPiK, Inmedio, Inmedio Trendy, Relay,1 Minute, Hubiz, Virgin, Discover, a także podczas największych imprez muzycznych. Jazz Forum jest patronem medialnym festiwali Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą, Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Jazz Jantar, Summer Jazz Festival Kraków, Jazztopad Festival, Era Jazzu, Jazz na Starówce, Złota Tarka, Rawa Blues, Sopot Molo Jazz Festival i inne.


Cennik reklamowy, specyfikacje techniczne i terminarz emisyjny wysyłamy na życzenie.

Kontakt

Dział reklamy: jazzforum@jazzforum.com.pl

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm