Aktualności
fot. www.opener.pl/Alter ArtOPEN’ER 2010

Lucyna ZychW czwartek 1 lipca rusza jedna z największych imprez muzycznych w Polsce - gdyński Heineken Open’er Festival 2010. Dziewiąta już edycja potrwa do niedzieli.

Na ogromnej płycie lotniska Babie Doły ustawionych jest kilka scen, gdzie odbywają się koncerty, pokazy filmów i wystawy, a także pokazy mody, fireshows i wiele innych eventów towarzyszących. Na 75 hektarach Babich Dołów rozciąga się imponujących rozmiarów miasteczko festiwalowe - pole namiotowe, bary, sklepy, stoiska sponsora
i patronów medialnych.  Od 2006 roku na festiwalu działa też Strefa NGO, czyli specjalna płaszczyzna, na której mogą prezentować się wybrane organizacje pozarządowe. Open’er, który na cztery dni staje się państwem w państwie, ma nawet swoją walutę. W niedzielę 4 lipca na terenie festiwalu będzie też można wziąć udział w II turze wyborów prezydenckich.

Open'er został doceniony na świecie i zdobył wiele prestiżowych nagród. Na początku 2010 roku otrzymał European Festival Award w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival), zwyciężając z takimi gigantami jak Glastonbury, Rock Werchter, czy Roskilde. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody dla festiwali w Europie.

Na scenach tegorocznego festiwalu będzie można zobaczyć takie gwiazdy jak Cypress Hill, Fatboy Slim, Gorillaz Sound System, Grace Jones, Kasabian, Klaxons, Massive Attack, Pearl Jam, Skunk Anansie, Tricky. Łącznie wystąpi około 80 zespołów! Wśród nich nie zabraknie artystów jazzowych i grających muzykę z okolic jazzu. Będą to: Ben Harper i Relentless7, Bester Quartet, Grace Jones, Groove Armada, Karolina Glazer, Mitch & Mitch with their Incredible Combo, Muariolanza, Pasimito i Pink Freud.

Szczegółowy program, ceny biletów, dojazd i inne informacje na oficjalnej stronie festiwalu: www.opener.pl

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm