Aktualności

#17milionów dźwięków
27.10.2018, godz. 19:00
Filharmonia Łódzka
ul. Narutowicza 20/22
Łódź

Bilety w cenie 60, 80, 100 zł. Osoby kupujące bilety w cenie 100 zł otrzymają od organizatora koncertu  – Fundacji Pomocy dzieciom „Kolorowy Świat”  wyjątkowe podziękowanie – niespodziankę.

Bilety na https://www.bilety24.pl/koncert/piano-pl-koncert-charytatywny-43913?id=211906

#17milionów dźwiękówGwiazdy jazzu dla dzieci dotkniętych mózgowym porażeniem, 27 października w Filharmonii Łódzkiej

Dorota Miśkiewicz - śpiew
Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj - fortepian
Bartosz Dworak String Quartet
gościnnie Henryk Miśkiewicz - saksofon

Po raz pierwszy w Łodzi w wielokrotnie nagradzanym przez krytyków i dziennikarzy oraz cieszącym się ogromnym uznaniem publiczności projekcie PIANO.PL

Dorota Miśkiewicz projektem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce, podkreśla dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem!

To wyjątkowe wydarzenie będzie jednocześnie muzycznym wyrazem solidarności ze wszystkimi 17 milionami osób na świecie dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym - MPD. Wrażliwość na los drugiego człowieka zabrzmi piękną nutą, a dzięki muzyce pragnienia osób niepełnosprawnych będą bardziej słyszalne. Koncert jest jednym z elementów Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów organizowanej już po raz czwarty przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” w Łodzi. Koncert ma charakter charytatywny. Pozyskane ze sprzedaży biletów środki przeznaczone zostaną na rehabilitację dzieci z „Kolorowego Świata”. W trakcie koncertu przeprowadzona zostanie także licytacja na ten cel.

Publiczności Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący kontynuacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie w 2016 roku. W PIANO.PL prezentowanym po raz pierwszy w Łodzi 27 października br.  w Gmachu Filharmonii  Łódzkiej udział wezmą wybitni pianiści tworzący historię polskiego jazzu, reprezentujący trzy muzyczne generacje: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj, a także Bartosz Dworak String Quartet i gościnnie Henryk Miśkiewicz.

Na koncert składają się piosenki wybrane przez Dorotę Miśkiewicz należące do kanonu polskiej muzyki. Decyzje aranżacyjne dotyczące wykonywanych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje zaskakują, pokazują nowe oblicze piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają i łączą pokolenia odbiorców.

Za koncert i płytę PIANO.PL Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody Fryderyki w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki, zwyciężyła w plebiscycie Jazz Top magazynu JAZZ FORUM w kategoriach Jazzowe Wydarzenie Roku  i  Album Roku.

Więcej informacji o Fundacji, kampanii, koncercie i artystach biorących w nim udział na www.kolorowyswiat.orgi www.17milionow.pl


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm