Aktualności

Jeleniogórskie Centrum Kultury
ul. Bankowa 28/30
Jelenia Góra


Scena Główna
18.10 James Carteer Organ Trio
19.10 Wojciech Mazolewski Quntet
20.10 Hailey Tuck Band
Laureaci konkursu „Powiew Młodego Jazzu”

Scena Klubowa „Kwadrat"
17.10 JazzBlaster
18.10 Tmasz Chyła Quintet
19.10 Immagration Booth
20.10 The Cuban Latin Jazz

18. Krokus Jazz FestivalW dniach 17 - 20 października w Jeleniej Górze zagrają m.in. James Carter, Hailey Tuck i Wojtek Mazolewski

Krokus Jazz Festiwal od 18 lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników jazzu, a także pośród tych, którzy słuchają sporadycznie. Październikowe święto muzyki improwizowanej już na dobre wpisało się w kalendarz najciekawszych festiwali w Polsce. 

To właśnie w Jeleniej Górze sympatycy synkopowanych brzmień będą mieli okazję po raz kolejny wysłuchać cieszących się międzynarodową sławą artystów.

W programie tegorocznej imprezy organizatorzy postawili na różnorodność.

Pojawienie się organowego tria amerykańskiego saksofonisty Jamesa Cartera  na początek tegorocznego festiwalu (piątek 18 października) ma znaczący wydźwięk. Był on partnerem scenicznym Franka Lowe’a, Juliusa Hemphilla i Lestera Bowie’go, z drugiej strony – grał też z Wyntonem Marsalisem. To pokazuje najlepiej, że historię jazzu ma w małym palcu a zagrać umie właściwie wszystko i z każdym. Koncert będzie okazją do zapoznania się z najnowszym albumem nagranym dla Blue Note.

Atrakcją drugiego dnia festiwalu (19 października) będzie występ kwintetu Wojtka Mazolewskiego. W repertuarze znajdą się utwory z albumu „Polka” zauważonego zarówno przez  BBC jak i magazyn „DownBeat.”

Amerykańska wokalistka Hailey Tuck jest gwiazdą jazzowej sceny Londynu. Jej styl porównywany jest Madeleine Peyroux. Podczas Krokus Jazz Festival usłyszymy materiał z jej debiutu „Junk”. Producentem tego albumu jest wielokrotnie nagradzany Grammy Awards Larry Klein.

W festiwalowym klubie „Kwadrat” wystąpią: Jazzblast (17 października), Kwintet Tomasza Chyły (18 października), Immigration Booth z Niemiec(19 października) oraz laureat ubiegłorocznego konkursu „Powiew Młodego Jazzu” The Cubal Latin Jazz (20 października).

Podczas dwóch dni festiwalowych (19 i 20.10) odbywać się będą  koncerty  młodych muzyków jazzowych, w ramach konkursu  „Powiew Młodego Jazzu”, który  promuje młodych twórców ambitnej muzyki. Wstęp na nie jest bezpłatny. O nagrodę „Złotego Krokusa” ubiegać się będą zespoły z Czech, Niemiec, Słowacji i Polski. Laureatów wyłoni jury pod przewodnictwem niemieckiego kompozytora i legendy jazzowej perkusji Gunthera „Baby” Sommera  

Więcej informacji na www.krokusjazzfestiwal.pl

Organizatorzy
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Steinhaus Bautzen

Fundatorzy Nagród
Stowarzyszenie Artystów i Wykonawców  SAWP, Wydawnictwo Kosmos Kosmos, Wydawnictwo Dolnośląskie „PUBLICAT”, Wydawnictwo IPN, Agencja Muzyczna Polskiego Radia S.A., Warner Music Poland / MUZA -Polskie Nagrania

Partnerzy Imprezy
Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Silesia Music Center, Wypożyczalnia Samochodów “Viva Car”, Galeria Sudecka, Patroni Medialni, TVP 2, TVP Kultura, Radio Wrocław, Polish Jazz Net, Jazz Forum, Radio Jazz, Jazz Press, Jazz Soul, Tygodnik Przegląd, Nowiny Jeleniogórskie

JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jan Bebel - portfolio

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm