Aktualności

Boba Jazz Band
Jubileusz 30-lecia
22.05.2020 (piątek), godz. 20.00
Koncert transmitowany będzie na:
Facebooku Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
oraz na www.dworek.eu

30-lecie Boba Jazz BandJubileuszowy koncert online 22 maja o godz. 20.00 na FB Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

Pianista i aranżer Jan Boba to jedna z ważnych postaci na polskiej scenie jazzowej oraz muzyk zasłużony w propagowaniu tradycyjnego jazzu w naszym kraju. Swoją muzyczną pasję rozwijał w założonym i kierowanym przez siebie zespole Boba Jazz Band, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej. Jazzmani postanowili uczcić swój jubileusz specjalnym koncertem w przestrzeni Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, którego będzie można posłuchać 22 maja o godz. 20.00.

Boba Jazz Band:
Jan Boba - piano
Władysław Grochot - trąbka
Przemysław Walczak - klarnet, saksofon 
Janusz Nowak - puzon
Jan Nowak - kontrabas
Marek Rosner - gitara, banjo
Aleksander Nowak - perkusja

Grupa Boba Jazz Band dawała już m.in. koncerty dla 300 tys. publiczności w Sacramento w Kalifornii czy 500 tys. publiczności w Dreźnie. Tym razem, ze względu na wyjątkową sytuację, zespół zagra w sali koncertowej Dworku Białoprądnickiego dla publiczności zgromadzonej przed komputerami. Każdy, nie wychodząc z domu, będzie mógł posłuchać jak 7-osobowy skład złożony z trzech pokoleń muzyków, świętuje jubileusz 30-lecia istnienia zespołu. To będzie wyjątkowy koncert! Znakiem rozpoznawczym grupy są bowiem energetyczne, żywiołowe występy oraz swing, który podrywa z krzeseł i prowokuje do tańca.

Boba Jazz Band podczas swojej 30-letniej działalności dawał koncerty na całym świecie, w tym na jednym z najważniejszych międzynarodowym festiwali jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee w Kalifornii. Po koncercie w 2005 roku gubernator Stanu Kalifornia Arnold Schwarzenegger zaprosił ich na spotkanie, by pogratulować występu. Z kolei lider Jan Boba jeszcze w 1986 roku otrzymał z rąk ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana dyplom uznania za krzewienie kultury amerykańskiej. Z kolei w 2011 roku muzyk otrzymał Baranka Jazzowego przyznawanego wybitnym artystom jazzowym związanym z historią jazzu w Krakowie i Piwnicy pod Baranami.

Koncertu będzie można posłuchać w piątek 22 maja o godz. 20.00 na  facebookowym profilu Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz na stronie www.dworek.eu.

 

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/235240911070625/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm