Aktualności

Anna Osmakowicz
30-lecie pracy artystycznej
1.10.2016, godz. 19.00
Klub Kościuszkowca
Pl. Wojska Polskiego 129
Warszawa Wesoła

Wstęp wolny





30-lecie pracy artystycznej Anny Osmakowicz



Jubileuszowy koncert cenionej wokalistki 1 października w Warszawie Wesołej.

Annie Osmakowicz towarzyszyć będzie Trio Gogolewskiego w składzie: Wojciech Gogolewski - p, Paweł Pańta - b, Adam Lewandowski -  dr oraz gościnnie Przemysław Kostrzewa - tp.

Wszechstronna wokalistka i aktorka telewizyjna wykonuje wiele gatunków muzycznych. Ukończyła wydział wokalny u profesor Katarzyny Zachwatowicz w Warszawie, w latach 1979 - 81uczestniczyła w warsztatach jazzowych w Chodzieży w klasie prof. Tomasza Ochalskiego. Od 1979 do 1981 roku była na stałe związana z Polskim Radiem i występowała w cyklicznym programie „Podwieczorek przy mikrofonie pod kier. muz. Stefana Rachonia.

W 1984 roku grała w Teatrze Nowym w Warszawie w musicalu Orfeusz i Eurydyka W krainie tęczy w reż. R. Cieśli. W 1984 roku zdobyła też główną nagrodę Złoty Samowar wraz z zespołem Impuls na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze. W 1986 roku występowała w musicalach w Teatrze Syrena. Od 1986 do 2003 roku wykonywała muzykę operową, na stałe związana była z Teatrem Wielkim Operą Narodowa w Warszawie, występowała m.in. w spektaklach: Aida (G. Verdi), Carmen (G. Bizet), Dama Pikowa (P. Czajkowski), Grek Zorba (M. Theodorakis), Kesa i Mor/to (R. Akutagawa), Halka (S. Moniuszko), la Traviata (G. Verdi), Macbeth (G. Verdi), Madame Butterfly (G. Pucini). W 2000 roku wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Pekinie pod Jego
batutą.

W 2004 roku ponownie wróciła do muzyki rozrywkowej i jazzu. W latach 2005 - 2007, nagrała trzy płyty z polskimi kolędami i pastorałkami w języku esperanto, dzięki czemu ukazały się w 37 krajach z wydawnictwa La Ondo de Esperanto i promowały polska kulturę na Świecie. Pisza dla niej utwory najlepsi kompozytorzy, m. in. T Prejzner, S. Niwelt, J. Papaj, A. Seroczyński, W. Piętowski, J. Sent, R. Szeremeta, W. Gogolewski, A. Skorupka, M. Sewen, P. Figiel, W. Nahorny, K. Heering, L. Gryczka, współpracują z Nią najwybitniejsi autorzy, m. in. W. Młynarski, J. Kofta, J. Miller, L. Sęk, B. Choiński, J. Gałkowski, A. Bianusz, Z. Celmer, A. Osiecka, A. Warecka, W. Szymborska, Z. Celmer, A. Masłowski.

Anna Osmakowicz nagrała siedem albumów solowych, aktualnie przygotowuje kolejny projekt do tekstów Leona Sęka Kobieta szuka szczęścia. Tytułowa piosenka albumu zajęła III miejsce na światowym festiwalu 12net.worldsong.Detroit'15. Reprezentowała polska kulturę m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Szwajcarii, Francji, Grecji, Kanadzie, Japonii, Chinach, Korei, RPA, Rosji, Azerbejdżanie.

Wojciech Gogolewski
Pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Lider m. in zespołów No Smoking, Kwartet Wojciecha Gogolewskiego, Wojciech Gogolewski Trio, pianista w Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego. Występował m. in. w Szwecji, Grecji, Niemczech, Francji czy Holandii, występował podczas międzynarodowych festiwali jazzowych, m. in. Pori Jazz w Finlandii, Montreal Jazz Festival w Kanadzie, Jazz Jamboree w Warszawie. Wojciech Gogolewski jako kompozytor współpracuje m. in. z M. Szcześniakiem, H. Frąckowiak, M. Bajorem, P. Szulkinem, F. Falkiem, J. Antczakiem. Jego muzyka brzmi w ponad czterdziestu spektaklach teatralnych, i filmach. Aranżował utwory dla Vanessy May na płytę z 1999 roku. Jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości”. Obecnie współpracuje na stałe m. in. z amerykańskim trębaczem jazzowym G. Guthmanem, P. Pańta, A. Lewandowskim, P. Kostrzewa, L. Szafran, A. Osmakowicz, B. Zalewska.

Paweł Pańta
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe pod kierunkiem Zbigniewa Wegehaupta. W 1994 roku rozpoczął współpracę z Polska Orkiestra Radiowa, rok później został członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez Claudio Abbado, 2 która występował podczas BBC Proms Festival i Berliner Festspiele. W latach 1996 - 98 występował z orkiestrą Philharmonie der Nationen w Niemczech, USA, Chinach i Rosji, z którą zagrał ponad sto koncertów. Od 1998 roku współpracuje z kwintetem smyczkowym I Solisti di Varsavia. Nagrał z kwintetem i Karolem Radziwonowiczem dwie płyty poświęcone twórczości F. Chopina. Współpracuje z kwartetem Prima Vista, z którym koncertuje z takimi solistami jak: K. A. Kulka, P. Paleczny, J. Stanienda, T. Wojnowicz, J. Kotnowska. Gościnnie
wystąpił na płycie „Siesta” (A. Mleczko - as, ss. i kwartet Prima Vista), nominowane] do Fryderyka 2003 w kategorii album roku muzyka kameralna. Jako muzyk jazzowy występował w zespołach Zbyszka Namysłowskiego, Włodka Pawlika, Marcina Małeckiego, Wojtka Majewskiego, Roberta Majewskiego, Filipa Wojciechowskiego. Od 2000 r. gra w Andrzej Kurylewicz Trio. Jest zdobywcą
trzeciej nagrody na czwartym międzynarodowym konkursie improwizacji jazzowej w Katowicach. Paweł Pańta uczestniczył w nagraniu wielu płyt zarówno klasycznych, jak i jazzowych. Zdobywca Grammy Award 2014.

Przemysław Kostrzewa
Absolwent PSM Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Warszawie. Współpracuje na stałe m.in. z Borysem Szycem, Anną Osmakowicz, Piotrem Polkiem, Wiesławem Pieregorulką, Grzechem Piotrowiczem, Miladros Moreną, Krzysztofem Herdzinem, Akwarium Big Band, Big Oxen Band, Tygmont Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Teatrem Muzycznym ROMA. Pracuje przy produkcjach telewizyjnych – The Voice of Poland, Taniec z gwiazdami, Przebojowa noc, Opole Festival, Must be the music, oraz z Programem 3 Polskiego Radia. Brał
udział w nagraniu płyty „Gentleman’s” w 2012 i 2013 roku. Zagrał w projekcie „Bez Ciebie...” Anny Osmakowicz z muzyką Tadeusza Prejznera.

Adam Lewandowski
Wszechstronny muzyk grający na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Jego kariera artystyczna wiedzie przez wiele obszarów muzycznych, od zespołów rockowych (Mech), poprzez muzykę country – Country Family, Lonstar Band, muzykę popową – Anna German, grupa VOX, po płyty studyjne Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Anny Osmakowicz, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Zauchy, czy musical Kolęda nocka. Ma na swoim koncie nagrania do wielu filmów. Wykonuje również flamenco oraz muzykę afrokubańska. Współpracuje z najlepszymi muzykami: Wojciech Karolak, trio Marka Blizińskiego Wojciech Gogolewski, Tomasz Szukalski, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego (1981- 1984), Marek Bałata. Przez wiele lat grał koncerty z wybitnym skrzypkiem Wadimem Brodskim.

Patronat nad wydarzeniem oprócz Jazz Forum objęło Narodowe Centrum

Kultury, TVP2, RDC, Legalna Kultura i Muzeum Jazzu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Muzeum Jazzu przedstawiająca grafiki polskich jazzmanów autorstwa Julii Rumianowskiej i Klaudii Abramowicz.

Podczas koncertu Anna Osmakowicz zostanie odznaczona medalem Gloria Artis oraz zostanie jej wręczona nagroda SAWP-u i Polskiego Związku Esperanto za szerzenie kultury polskiej na świecie.





  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm