Aktualności

An Evening with  Chris Botti
26.05.2019 Wrocław,  Narodowe Forum Muzyki
28 i 29.05 Katowice, NOSPR, koncerty z Orkiestrą  NOSPR
30.05.2019 Warszawa, Torwar
31.05.2019 Poznań, Sala Ziemi
1.06.2019 Sopot, Opera Leśna

Bilety do nabycia www.bilety24.pl

An Evening with Chris BottiPięć miast, sześć koncertów amerykańskiej gwiazdy trąbki, 26 maja - 1 czerwca

Chris Botti wystąpi we Wrocławiu, w Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Sopocie.

To jest jednym z najbardziej docenianych instrumentalistów. Pierwszy sukces przyszedł w 2004 roku, zaraz po wydanym albumie „When I Fall In Love”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Od tego momentu Botti wkradł się w łaski także  odbiorców muzyki popowej. A wszystko przez to, że nie zamyka się jedynie w jazzie, a twórczość, którą prezentuje, wykracza daleko poza jeden gatunek. To wszystko sprawia, że fani Chrisa Bottiego rozsiani po całym świecie, zapełniają wszystkie areny koncertowe. Popularność spowodowała, że jego albumy sprzedają się w milionach egzemplarzy, a nazwisko trębacza można także zobaczyć na wielu albumach i zbiorach wraz z innymi artystami, czy także na ścieżkach do muzyki filmowej. 

W ciągu ostatnich trzydziestu latach Chris Botti współpracował z największymi gwiazdami na całym świcie. Do tej elity zaliczają się: StingLady Gaga, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler, czy Frank Sinatra. Występował na największych scenach świata. Nagrał dziewięć albumów, z czego na ostatnim, „Impressions”, znalazły się jego interpretacje przebojów innych artystów, m.in. Luisa Armstrong, Janis Joplin, Michaela Jacksona, Judy Garland. Wersje Bottiego na trąbkę utworów „What A Wonderful World”, „Summertime”, „You Are Not Alone” czy „Over the Rainbow” nabrały zupełnie nowego wymiaru. Album został doceniony zarówno przez fanów, jak i krytyków, czego efektem było zdobycie przez Bottiego nagrody Grammy w 2013 roku w kategorii „Best Pop Instrumental Album”. Wcześniej, aż czterokrotnie był do tej statuetki nominowany.

Chris Botti w trasie spędza 300 dni w roku. Grał z wieloma topowymi orkiestrami w największych i najlepszych salach koncertowych świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm