Aktualności

Andrzej Jagodziński Trio „Bach”
9.06.2018 (sobota), godz. 19.00 i 21.30
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Bilety
Normalny – 80 PLN
Ulgowy – 72 PLN

Andrzej Jagodziński Trio „Bach” w 12on14Dwa koncerty mistrzowskiego tria w warszawskim klubie w sobotę 9 czerwca

Andrzej Jagodziński Trio

Andrzej Jagodziński - fortepian
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław Bartkowski - perkusja

Znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych, ale sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90. XX w. W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów: Komeda, Kurylewicz, Beethoven, ale także po utwory polskiej muzyki ludowej czy większe formy muzyki klasycznej, jak np. Sonata b-moll F. Chopina. Nadal bazując na Trio zaczął rozwijać aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o innych instrumentalistów, wokalistów, orkiestrę kameralną. Kulminacją poszukiwań brzmieniowych jest jego Koncert Fortepianowy g-moll na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną, a także Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany.

Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha.

W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane melodie były podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie poszczególnych głosów. 


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm