Aktualności

Avant Art – Wieczór otwarcia
30.09.2020 (środa), godz. 20.00
Pardon, To Tu
Aleja Armii Ludowej 14

Warszawa

Wstęp wolny!
20.00 Mike Majkowski (bas, elektronika)
21.00 Joanna John & Artur Rumiński (elektronika, gitara)
21.25 Artur Rumiński & Macio Moretti (gitara, perkusja)
22.00 Jacaszek / Podpora / Kohyt (elektronika, fortepian)

Avant Art w Pardon, To TuW środę 30 września cztery koncerty polskich artystów na otwarcie warszawskiego festiwalu

Program:
20.00 Mike Majkowski (bas, elektronika)
21.00 Joanna John & Artur Rumiński (elektronika, gitara)
21.25 Artur Rumiński & Macio Moretti (gitara, perkusja)
22.00 Jacaszek / Podpora / Kohyt (elektronika, fortepian)

Mike Majkowski
Australijski kontrabasista polskiego pochodzenia, mieszkający od lat w Berlinie. Komponuje, improwizuje, eksploruje brzmienie i czas jako wykonawca, kompozytor i organizator, solo jak i w licznych projektach kolektywnych, m.in. w zespole Lotto, którego „Elite Feline” zwyciężyła w rankingu najlepszych płyt roku 2016 „Gazety Wyborczej”.
Mike Majkowski jest jednym z najciekawszych muzyków na scenie improwizowanej, który na przestrzeni lat konsekwentnie zbudował swój radykalnie minimalistyczny styl oparty na dronach, ciszy i repetycjach. Tworzą go subtelne zmiany barwowe w czasie, realizowane za pomocą czysto akustycznego kontrabasu lub z dodatkiem elektroniki.

Transowe utwory Majkowskiego zdradzają znakomite opanowanie warsztatu instrumentalnego, do granic możliwości wykorzystujące poszczególne techniki artykulacyjne – wyraźnie widać tu zresztą ewolucję od popisowych wczesnych utworów. W medium elektroniki muzyk chętnie wykorzystuje też zjawiska psychoakustyczne jak tony różnicowe i dudnienia albo maskowanie i pogłos. -Jan Topolski (culture.pl)
https://mikemajkowski.bandcamp.com 

Joanna John & Artur Rumiński
Joanna John jest Polką mieszkającą na norweskiej wyspie Senja, absolwentką warszawskiej ASP, artystką wizualną, kompozytorką muzyki elektronicznej.

Artur Rumiński z kolei to jeden z najbardziej zapracowanych muzyków na rodzimej scenie, znany z niezliczonej ilości projektów, takich jak: ARRM, Thaw, Furia, czy Gruzja.
Rumiński i John spotykają się wirtualnie i wciągają w chłodną przestrzeń, budowaną na napięciu między brzmieniami syntetycznymi i naturalnymi. Tworzą zagadkowy, wielowymiarowy i zarazem subtelny krajobraz, gdzie logika nie jest odpowiedzią.
Rumiński elektroniczną tanpurą tworzy miarowe i bardzo miękkie podłoże, w które z łatwością wsiąkają analogowe syntezatory John, by wynurzać się co chwilę, łapiąc oddech w akustycznych echach fortepianu, graniu barwą chińskich skrzypiec i nagraniach terenowych. Set uzupełni materiał wideo.

Artur Rumiński & Macio Moretti
Współpraca między Maciem Morettim i Arturem Rumińskim zaczęła się kilka lat temu przy pracy nad płytą THAW - Grains. Każdy z muzyków udziela się intensywnie w różnych scenach muzycznych. Moretti znany m.in. z zespołów Mitch and Mitch, Shofar czy Starzy Singers. Tego wieczoru zagrają premierowy materiał.

Jacaszek / Podpora / Kohyt
Projekt gdańskich artystów stworzony z potrzeby wspólnego grania, połączenia specyficznych brzmień całej trójki. Punktem wyjściowym był pomysł wykorzystania archiwalnych nagrań z wnętrz architektury gdańskich kościołów dokonanych przez Michała Jacaszka.

Fragmenty unikalnych nagrań wtopione w warstwy subtelnej elektroniki Jacaszka spotykają tu struktury wypracowane przez Katarzynę Podporę i Maxa Kohyta utkane z nieoczywistych dźwięków instrumentów, przedmiotów, kontaktowo nagłaśnianych małych obiektów, manipulacji taśmą i szczypty elektroniki.

Trwałym efektem projektu będzie płyta Jacaszek / Podpora / Kohyt wydana przez Bocian Records, której premiera zaplanowana jest na koniec 2020r.

https://www.facebook.com/events/251309806192202/
https://pardontotu.pl/event/avant-art-festival-jacaszek-podpora-kohyt/?event_date=2020-09-30

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm