Aktualności
BABSKI BLUES

JFNa warszawskiej Pradze nadszedł czas na Babski Blues. W niedzielę 29 listopada w Teatrze Academia odbędzie się koncert Martyny Jakubowicz oraz Mai Kleszcz z zespołem incarNations.

Od wielu pokoleń warszawska Praga jest symbolem wielonarodowości, wielokulturowości i otwartości stolicy. Również na przeróżne gatunki muzyczne, które do praskich klubów, podwórek, sal teatralnych, a także w praskie plenery z powodzeniem wprowadza organizator koncertów – Dom Kultury Praga. Na Pradze Jest Jazz, jest też EtnoPraga. Tym razem przyszedł czas na blues. I to Babski Blues !!!

Pierwszy koncert nowego cyklu odbędzie się w niedzielę 29 listopada. Od początku poprzeczka została ustawiona wysoko. W Teatrze Academia zagrają i zaśpiewają Martyna Jakubowicz oraz Maja Kleszcz z zespołem incarNations.

Jakubowicz to jedyna w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną folku i bluesa oraz najlepszego klasycznego rocka. Sama komponuje oraz pisze pełne ciepła, delikatności i refleksji teksty o kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Jej koncerty to klimatyczne spotkania muzyczne, przyprawione zadumanymi nastrojami i ognistymi rytmami. Jakubowicz koncertuje od 31 lat i dorobiła się wiernej publiczności, której grono powiększa się o nowych, młodych fanów. Na koncercie w Teatrze Academia Martynie towarzyszyć będą basista Paweł Mikosz, akordeonista Łukasz Matuszyk oraz perkusista Przemek Pacan.

Również w czteroosobowym składzie zagra incarNations, z bluesującą „babą” Mają Kleszcz. To wokalistka i kompozytorka znana z występów w Kapeli ze Wsi Warszawa (KzWW), w której debiutowała jako czternastolatka. Pozafolkowe fascynacje muzyczne realizuje w incarNations, założonym przez Maję i Wojtka Krzaka, również z KzWW. Każdy koncert tego projektu artystycznego jest inny, bo na każdym występują inni muzycy. Maja zaprasza do współpracy artystów z różnych stron świata, którzy w sposób szczególny ją inspirują. W incarNations zagrali już Haddy N’ije z Norwegii , Mauretańczyk Becaye Aw, Mamadou Diouf z Senegalu, Andriej Zaporożec z legendarnego ukraińskiego duetu 5’Nizza, a także rodzimi artyści: DJ Feel-X, Abradab czy Natalia Przybysz.

Maja Kleszcz i Wojtek Krzak „od zawsze” współpracują z Bogdanem Loeblem, klasykiem bluesowego tekściarstwa, którego twórczość z pewnością usłyszymy w niedzielę w Teatrze Academia. incarNations wystąpią w składzie: Maja Kleszcz - wokal, Hammond, Wojtek Krzak - gitara, skrzypce Paweł Mazurczak - kontrabas, Wojtek Hurkacz - saksofon.

Babski Blues, 29. 11. 2009,  godz. 20.00, Warszawa, Teatr Academia,
ul. 11 listopada 22, wstęp 15 PLN

 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Leszek Możdżer „Te Deum”

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm