Aktualności
Skowroński / Tuźnik / Mucha / Zagórski
fot. Radek RakowskiBlue Note Poznań Jazz Competition 2014 – laureaci

Dionizy PiątkowskiPierwszy w Poznaniu jazzowy konkurs odbył się w dn. 17 - 19 października.

Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania, choć powodów takiej sytuacji było z pewnością kilka. Najważniejszy to ten, iż w jazzowym Poznaniu od lat nie było zmagań konkursowych i głód prezentacji-rywalizacji był ogromny. Blisko 100 zgłoszeń  (także z zagranicy) i niełatwa decyzja jury (Krzesimir Dębski, Zbigniew Wrombel, Dionizy Piątkowski), by wybrać 14 finalistów i rozdysponować (finansowe) nagrody. Niezwykle wysoki poziom finalistów sprawił, że zaproponowano nagrody główne jako ex aequo. 

 


Szymon Łukowski fot. Radek Rakowski

 

I miejsce w kategorii zespół i instrumentalny przypadło w udziale gdańskiemu Kwintetowi Kamila Piotrowicza oraz poznańskiemu kwartetowi Skowroński / Tuźnik / Mucha / Zagórski; Jakub Więcek (saksofon altowy) i Szymon Łukowski (saksofon tenorowy) zajęli ex aequo  I miejsce w kategorii solista; I nagrody w kategorii wokalistka (ex-aequo) otrzymały Sabina Myrczek i Nadeżda Alisa Koszkina, a wyróżnienie Agnieszka Maciaszczyk. Nagrodzono także Global Schwung Quintet oraz trio Kuby Marciniaka (wyróżnienie w kategorii zespół instrumentalny).

Blue Note Poznań Jazz Competition zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Poznań.

Więcej:
http://bluenote.poznan.pl/gallery/
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm