Aktualności

Chris Jarrett solo
29.02.2020 (sobota), godz. 20.00
Holiday Inn Warszawa-Józefów
ul. Telimeny 1
Warszawa

Bilety: www.ebilet.pl

Organizator udostępnia bilety w dwóch wariantach do wyboru:
Sektor A (rzędy I - III) Bilet na koncert + kolację bufetową w cenie 110,-
Kolacja odbywa się  w godzinach 18.00-20.00 w restauracji LunaSol.
Obejmuje pakiet napojów bezalkoholowych (woda, kawa, herbata, soki).

Sektor B (rzędy IV - X) Bilet na koncert w cenie 60,-

Chris Jarrett w JózefowieSolowy koncert fortepianowy 29 lutego w hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów

Chris Jarrett, brat Keitha Jarretta, zaprezentuje recital pod nazwą „Tales of Our Times”. Koncert ten będzie niezwykłą okazją do bliskiego spotkania ze światowej sławy amerykańskim pianistą i kompozytorem sceny jazzowej, który od lat dotyka serc publiczności niezwykłym talentem, wrażliwością, wyobraźnią i wirtuozerią.

Kreatywność artysty pozwala mu łączyć w jego muzyce formy klasyczne i etniczne w swobodnej i spontanicznej improwizacji jazzowej. Jego kompozycje są różnorodne – od ekspresyjnej gry, która porywa dzikością, rytmicznością, ironią, wręcz epickością, aż po utwory pozwalające na przeżycie doświadczeń melancholijnych czy mistycznych.

Chris Jarrett urodził się w 1956 roku w Allentown, a dorastał w lasach Appalachów. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 13 lat, bezpłatnych lekcji udzielał mu wielki austriacki pianista Vinzenz Ruzicka. Po ukończeniu szkoły średniej studiował grę na fortepianie i historię muzyki w Konserwatorium Oberlin w Ohio. Wyraźnie niezadowolony z elitarności owej placówki i bez grosza przy duszy, rozpoczął swoje lata wędrówki. Pracował i mieszkał jako rybak krewetek w Zatoce Meksykańskiej, pracownik fabryki w Teksasie, urzędnik w Nowym Jorku i pomoc kuchenna w Londynie. Podjęte przez niego prace pozwoliły mu na opłacenie podstawowych kosztów związanych z egzystencją, przy jednoczesnym doświadczeniu różnych form życia. Ostatecznie znalazł się w Europie, gdzie w 1985 roku w Niemczech ponownie poświęcił się muzyce, przekształcając swoje doświadczenia z młodości i lata wędrówki w muzykę.

Kompozytor muzyki symfonicznej, filmowej, jak również do baletu. Dzięki prestiżowym występom solowym zaczął współpracować z twórcami muzyki etnicznej, współczesnej i jazzu współtworząc niezwykłe projekty międzykulturowe. Wielkie wpływy, jakie można usłyszeć w jego muzyce, pochodzą z tak różnorodnej listy osobowości, jak Johannes Ockeghem, Sergiej Prokofiew, Charles Mingus i Frank Zappa.

„Muzyka Chrisa Jarretta nie jest po prostu słyszana, jest doświadczana, odczuwana, wchłaniana i przyswajana. Kompozycje piękna, mocy i delikatnych tematów z ustrukturyzowanej improwizacji i jazzu, klasycznych kompozycji, współpracy orkiestrowej, baletu i klasycznej muzyki filmowej mogącej zmienić bardzo kontekst filmu, który zawiera tak szeroki zakres wpływów, które ucieleśniają niezależny chaos, pływające struktury przenoszone przez klasyczne tematy z wpływami muzyki orkiestrowej, jazzu, europejskiej muzyki ludowej i czystego porzucenia. Jego muzyka jest siłą natury i akt łaski ”.
–  Chris Stewart

KUP BILET

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm