Aktualności
Dziady 2019 – jesienna trasaHigh Definition Quartet prezentować będzie muzykę z najnowszego albumu, który ukaże się pod koniec listopada

Albumu High Definition Quartet pt. „Dziady” wydany zostanie nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach nowego labelu Anaklasis. Na koncertach w wybranych miastach do kwartetu dołączy Igor Boxx z formacji Skapel.

Koncerty HDQ to swoiste muzyczne spektakle, w których przeplata się akustyczna improwizacja i elektronika. Wedle koncepcji Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana”, dźwiękowa interpretacja II części dramatu Adama Mickiewicza zakłada zarówno partie jazzowe, jak i ambientowe, gdzie patetyczny, romantyczny kontekst ustępuje dynamicznemu ilustrowaniu wewnętrznych przeżyć postaci z tekstu.

 Trasa:
18.10 Londyn, St. John's Music Hall
25.10 Leszno, Teatr Miejski
26.10 Świdnica, Sala Teatralna ŚOK
4.11 Dębica, Dom Kultury „Śnieżka” MOK
7.11 Rzeszów, Niezła Sztuka
8.11 Przemyśl, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK // feat. Igor Boxx
15.11Słupsk, Zamek Książąt Pomorskich  // feat. Igor Boxx
19.11 Nowy Sącz, MCK SOKÓŁ // feat. Igor Boxx
20.11 Lublin, Teatr Stary // feat. Igor Boxx

Do realizacji swojego trzeciego już albumu, High Definition Quartet, oprócz Igora Boxxa zaprosiło także innych wybitnych twórców muzyki elektronicznej, jak William Basinski, Christian Fennesz, Krzysztof Knittel i Robert Rich. Wszyscy artyści „wcielili się w role” zjaw z zaświatów komponując ambientowe sety, z którymi zestawione zostały utwory Orzechowskiego wykonane przez kwartet.

 Koncerty w Przemyślu, Słupsku i Nowym Sączu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego Przez Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt powstał przy współpracy z Agencją Artystyczną GAP, a jego koncertowa premiera odbyła się w ramach programu wydarzeń kulturalnych towarzyszących Kongresowi Open Eyes Economy Summit.

JAZZ FORUM 1-2/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Live In Oslo

Loud Jazz Band

Płyta miesiąca

Joachim Kuhn & Mateusz Smoczyński

Speaking Sound

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jan Bebel - portfolio

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm