Aktualności

Tracklista albumu, na którym gościnnie pojawią się Lilu, Mr Krime, Robert Cichy i Ten Typ Mes:

1. Vibe ft. Mr Krime 

2. Będzie Dobrze ft. Mr Krime 

3. Nic Nowego ft. Mr Krime

4. Krok w Przód ft. Ten Typ Mes, Robert Cichy 

5. Ludzie w Poszukiwaniu Życia 

6. Spotkajmy Się ft. Lilu, Mr Krime

7. Tysiące Miast ft. Mr Krime 

8. Chłód vs. Ciepło 

9. Regular Funk pt. 2 ft. Mr Krime

10. Miles Gra...

11. Ten Czas ft. Mr Krime 

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Będzie dobrze

Bartłomiej SkubiszAlbum jazzowo-rapowej formacji wyjdzie w kwietniu nakładem For Tune.

Ten album to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków oraz rzeszowskiego rapera znanego z łączenia rapu z graniem na żywo. Zespół tworzy pięć odmiennych osobowości: dwie wielkie nadzieje polskiego jazzu – Kuba Płużek i Alan Wykpisz, charyzmatyczny i doświadczony Filip Mozul, zasłużony undergroundowy raper Eskaubei i czuwający nad wszystkim, ceniony sideman Tomek Nowak.

Doświadczenie wyniesione z wieloletniej współpracy z Nigelem Kennedym, Jarosławem Śmietaną czy z muzykami zespołu Amy Winehouse pozwoliło Nowakowi na połączenie świata jazzu, hip-hopu oraz czarnej groove’owej muzyki. Gatunki, które mają przecież ze sobą wiele wspólnego spotkały się na jednym albumie, na którym nie brakuje ani dojrzałego i przemyślanego rapu ani ciekawych wątków aranżacyjnych czy swobodnych improwizacji. Istotnym wsparciem okazał się Mr Krime – pionier polskiego dj-ingu, który okrasił scratchami i cutami 7 z 11 utworów na płycie. Gościnnie pojawiła się również znana łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Ten Typ Mes. Na płycie można usłyszeć również gitarowe solo Roberta Cichego. To pierwsza pozycja w katalogu For Tune, w której pojawiają się elementy hip-hopu.

W sieci pojawił się teaser zwiastujący album „Będzie Dobrze” jazzowo rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Płyta ukaże się 10 kwietnia nakładem Domu wydawniczego For Tune.W pierwszej połowie marca na stronie www.for-tune.pl ruszy preorder albumu. Równocześnie odbędzie się premiera pierwszego singla z płyty.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm