Aktualności

Evan Parker & Eddie Prévost
13.09.2017 (środa),  godz. 20:00
Pardon To Tu
ul. Madalińskiego 10/16
Warszawa 

Bilety: 39 PLN (w dniu koncertu) i 29 PLN (przedsprzedaż)
Liczba miejsc siedzących jest ograniczona.

Bilety są dostępne za pośrednictwem stronyinternetowej www.pardontotu.pl / strony Going. / przed koncertem (od godziny 19:00) „na bramce” i w letnim „Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze” przy barze (kolekcjonerskie bilety).

Evan Parker & Eddie Prévost w Pardon To Tu

Magda DudekLegendy brytyjskiej sceny improwizowanej wystąpią w warszawskim klubie 13 września

Na piętnastym (i przedostatnim) koncercie, który odbędzie się w środę, 13 września 2017 w tymczasowej siedzibie klubu Pardon To Tu na warszawskim Mokotowie przy Nowym Teatrze wystąpią dwie legendy brytyjskiej sceny muzyki improwizowanej: saksofonista Evan Parker i perkusjonista Eddie Prévost.

Zaawansowane improwizacje saksofonowe Evana Parkera odkrywają nieskończone możliwości wolnej muzyki. Jest tam cyrkulacyjny oddech, alikwoty i akordy, ale też magicznie pomysłowa ewolucja nieprzerwanych, rytmicznych przebiegów. Tym razem Parker synchronizuje się z Eddie’m Prévostem, perkusistą grupy AMM. Muzyka duetu może wydawać się abstrakcyjna, co jest objawieniem dość oczywistym, ale znakomity materiał dźwiękowy utrzymuje niezmiennie wysoki poziom uwagi, co chwila zaskakując i odkrywając nowe. Mocna i ostra muzyka pozbawiona jest agresji, nie dławi. Muzycy rzucają prawdę „prosto z mostu” (in-yourface) – tak John Cage wyraził się o muzyce Satie. Chciałoby się powiedzieć, że to koncerty mistrzowskie, splatające kunszt dwóch mistrzów – ale to mistrzostwo bezpretensjonalne, techniczne, gdzie ogrom i dostępność rzemiosła i inwencji poparta jest doświadczeniem i świeżością.

Organizator: Pardon, To Tu
Współorganizator: Nowy Teatr

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm