Aktualności

Utwory

Intro
Trudniej wierną być w sobotę
Cały świat
Walc szczęście
Wyrzeźbiłam twoją twarz w powietrzu
Podaruj mi trochę słońca
Dla ciebie jestem sobą
Niepewność
Wschód słońca w stadninie koni
Por favor
Jak to dziewczyna
Więc jak?
Wiązanka: Żyj kolorowo; Sprzedaj mnie wiatrowi; Wyszłam za mąż, zaraz wracam; Kolega maj; Miłość jest jak niedziela
Powrotna bossa nova
Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał
W dzikie wino zaplątani
W słowach ślad tylko został

Ewa Bem LivePierwsza Dama Polskiego Jazzu powraca z nową płytą – premiera 12 listopada!

Album „Live”, którego premiera przewidziana jest na 12 listopada 2021, to zapis koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław 4 marca 2015 roku – ostatni przed przerwą sceniczną artystki. Jest on jednocześnie zapowiedzią kolejnych występów, planowanych w 2022 roku.

Na płycie usłyszymy największe przeboje Pierwszej Damy, a także piosenki z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego.

Singlem zapowiadającym nowy album jest utwór „Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu”. Którego można już posłuchać na YouTube i we wszystkich serwisach streamingowych.


Ewa Bem tak opowiada o utworze:

„Przed wieloma laty, w komedii „Małżeństwo z Rozsądku”, piosenkę skomponowaną przez Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, do której słowa napisała Agnieszka Osiecka – zaśpiewał Daniel Olbrychski. Ta piosenka jest… Po prostu urocza! Zwiewna, prześliczna… Tak prześliczna jak prześliczna była Elżunia Czyżewska, która była adresatką tej piosenki w filmie. Doskonała piosenka, doskonali aktorzy… No i cóż, mam nadzieję że ja też zaśpiewałam ją nieźle.”

Artystka wraca w świetnej formie ze znakomitym repertuarem – pierwszy raz po przerwie, Panią Ewę można było zobaczyć w tym roku na scenie Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, gdzie obchodziła 50-lecie swojej pracy artystycznej.

Płyta „Live” ukaże się już 12 listopada. Krążek można już zamówić w preorderze na stronie KulturalnySklep.pl. Wszystkie płyty, zamówione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez artystkę!

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm