Aktualności

Voicingers Festival
16-23.08.2022
Żory, Zabrze, Polska

Festiwal Voicingers 2022Warsztaty wokalne, koncerty i showcase odbędą się w Żorach w dn. 16-23 sierpnia.

14 edycja festiwalu Voicingers odbędzie się w dniach 16 - 23 sierpnia w śląskich Żorach. Tegoroczne wydarzenie to połączenie warsztatów wokalnych, koncertów z udziałem zagranicznych gwiazd muzyki jazzowej, wieczornych jam sessions oraz międzynarodowego Voicingers Showcase z udziałem zagranicznych promotorów.

Odbywający się od ponad dekady Festiwal Voicingers – Międzykulturowe Spotkania Muzyki, Kreatywności i Ekspresji – w swojej 14-letniej historii wyrósł z konkursu jazzowego na aktywnego organizatora wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Polsce i poza jej granicami. Oprócz promowania młodych profesjonalistów i pracy z tymi, których kariera prężnie się rozwija, festiwal skupia się na wykorzystywaniu kreatywnych narzędzi w muzyce, aby edukować zaangażowanych uczestników. „W wymiarze zawodowym festiwal wspiera doświadczonych profesjonalistów w pracy z tymi, których artystyczna droga dopiero się rozpoczęła. W wymiarze duchowym Voicingers działa z korzyścią dla tych, których życie jest sztuką, a twórcze podejście do wszystkich form działania jest nieodzownym warunkiem spełnionej wędrówki przez meandry życia pełnego tajemnic.” – tak oba wymiary wydarzenia opisuje Grzegorz Karnas, dyrektor festiwalu.

W Żorach w tym roku zobaczymy wspaniałych muzyków i gości z całego świata. Przedstawiciele Chin, Bangladeszu, Kolumbii, ale też wielu europejskich krajów, w tym Polski, uświetnią program wydarzenia (m.in. Coco Zhao, Imran Ahmed, Marta Kloučková, Santa Šillere, Igor Hnydyn, Anna Gadt, czy Joanna Knitter). Koncerty odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury, Restauracji Texas oraz przy Herbaciarni, gdzie na świeżym powietrzu wybrzmi „Salsa Silesiana” Edilsona Sancheza!

Wokalne warsztaty trwające przez cały festiwal wprowadzą uczestniczące w nim osoby w świat nauki i tworzenia, a zakończą się koncertem finałowym uczestników realizowanym wspólnie z nauczycielami Voicingers. Każdy dzień festiwalu będziemy świętować wspólnym jam session w Restauracji Texas.

Podczas Voicingers Showcase zaprezentują się polskie zespoły młodego pokolenia, między innymi: Horntet, Superminimalism, Michał Aftyka Quintet, Kuba Banaszek Trio i Product May Contain. Zaprezentujemy także Voicingers Specials, w tym między innymi Mateusz Kołakowski Trio, Karolina Micor Quartet, Marta Kloučková’s Traces of Dreams oraz Santa Šillere Quartet. Za scenę poszczególnych koncertów posłużą wskazane wcześniej lokalizacje w Żorach, ale także znajdująca się w Zabrzu zabytkowa Kopalnia Guido. Showcase, realizowany w dniach 21 – 23 sierpnia, organizowany jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

Organizator: Żorskie Towarzystwo Kulturalne „Kontrapunkt”
Partnerzy: MOK Żory, Miasto Żory, Kopalnia Guido (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu), Restauracja Texas, Ars Cameralis
Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Oficjalna strona internetowa: https://voicingers.com/
Facebook: https://www.facebook.com/voicingers/
Instagram: https://www.instagram.com/voicingers/

Płyta miesiąca

Adam Bałdych Quintet/Agata Szymczewska

Legend

Linki
Z galerii

Foto Wystawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm