Aktualności

Manu Summer Jazz DaysWojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski
25 sierpnia (niedziela), godz. 17.00 
Manufaktura – Mały Rynek Jazzowy
ul. Drewnowska 58
Łódź

Wstęp wolny

Finał Manu Summer Jazz SundaysWojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski zagrają w łódzkiej Manufakturze 25 sierpnia

Ostatnia niedziela sierpnia to również ostatni koncert tegorocznej 10. edycji Manu Summer Jazz Sundays. Podczas koncertu zamknięcia wystąpią Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski.

Jubileuszowa edycja festiwalu należała do duetów, na scenie MSJS wystąpili: Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak & Paweł Serafiński a także Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji: na każdym z koncertów było ponad 300 osób. To dowód na to, że w Łodzi nie brakuje miłośników kultury wysokiej, a sierpniowe niedziele melomani rezerwują właśnie na artystyczne spotkania w Manufakturze.

Na zamknięcie festiwalu (25.08) zagrają wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski, którzy jako jedyni wcześniej nie występowali podczas MSJS. – Wisienka na torcie – mówi Tomasz Gołębiewski, organizator festiwalu. – Według magazynu Jazz Forum, Myrczek został uznany za najlepszego polskiego wokalistę jazzowego, poza tym będzie to koncert z dużym „wow” – zapowiada Gołębiewski. Siła tego duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Muzycy przyjadą do Łodzi z nowy projektem Myrczek & Tomaszewski 2.1 – to nowa odsłona działającego od pięciu lat duetu. Po akustycznym albumie „Love Revisited” przyszedł czas na nowy projekt, który jest efektem poszukiwań, inspiracji i doświadczeń zebranych podczas ponad dwustu zagranych koncertów. Tym razem muzycy sięgają do brzmień elektronicznych, korzystają z syntezatorów i procesorów dźwięku, a za repertuarowy punkt wyjścia posłużyła artystom muzyka Herbiego Hancocka. Dopełnieniem projektu jest grający na elektronicznej perkusji Tomek Machański.Wojciech Myrczek – czołowy wokalista jazzowy. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Od czterech lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii wokalista roku. Laureat I nagrody oraz nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii w roku 2013.

Paweł Tomaszewski – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, doktor habilitowany oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrał ponad 30 albumów studyjnych jako muzyk sesyjny. Jego pianistyka i twórczość charakteryzuje się łączeniem różnych stylów i tradycji muzycznych, a doskonała technika i warsztat stanowią punkt wyjścia dla kreatywnej myśli oraz swobodnej ekspresji.

Tomasz Machański to niekwestionowany wirtuoz zestawu perkusyjnego o dużym doświadczeniu scenicznym i studyjnym. Od kilku lat współpracuje z Wojtkiem Pilichowskim w zespole Pilichowski Band, wraz z którym zarejestrował płytę „Electro Step” (2016) oraz odbył wiele tras koncertowych po całym świecie.

Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 17 na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze w Łodzi. Wstęp jest bezpłatny.

JAZZ FORUM 1-2/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Live In Oslo

Loud Jazz Band

Płyta miesiąca

Joachim Kuhn & Mateusz Smoczyński

Speaking Sound

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Slavonic Jazz Meetings

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm