Aktualności
Finaliści Jazz Juniors 2021Federico Calcagno & The Dolphians, Nagy Emma Quintet, Superminimalism, Twospeak, Unleashed Cooperation, Ziemia

 Podczas przesłuchań konkursowych Jazz Juniors 2021 zaprezentuje się sześć najlepszych zespołów, które wybrało międzynarodowe jury. Finał odbędzie się 6 października w Krakowie.

Przed nami 45. edycja konkursu dla młodych muzyków - Jazz Juniors 2021. Finalistów tegorocznej edycji wybrało jury w składzie: Adam Pierończyk (Pl), Jean-Paul Bourelly (USA) i Majid Bekkas (Maroko). To oni będą też oceniać zespoły podczas przesłuchań, które odbędą się 6 października w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Do finału konkursu zakwalifikowały się następujące zespoły: włoski sekstet Federico Calcagno & The Dolphians, węgierska grupa Nagy Emma Quintet, brytyjski kwartet Twospeak oraz polskie zespoły – Superminimalism, Unleashed Cooperation oraz Ziemia.

Na zwycięzców, jak co roku, czeka wiele nagród i wyróżnień, m.in. grand prix w postaci nagrania płyty. Zmaganiom finalistów przysłuchiwać się będzie grono międzynarodowych partnerów i gości - przedstawicieli zagranicznych festiwali czy oficyn wydawniczych, co będzie dla muzyków szansą na podpisanie kontraktów koncertowych i płytowych. Poza tym ważną częścią konkursu są nagrody indywidualne, które od początku jego istnienia zdobywali najwięksi polscy muzycy. Wśród nich jest nowa, ustanowiona w 2020 roku nagroda im. Janusza Muniaka przyznawana wybijającemu się podczas konkursu instrumentaliście. Także w tym roku przyznana zostanie nagroda dla wyróżniającego się kontrabasisty ufundowana przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha.

Wstęp na przesłuchania finałowe, które odbędą się 6 października w Nowohuckim Centrum Kultury, jest bezpłatny.

Więcej:
ww.jazzjuniors.com.pl
www.facebook.com/festiwaljazzjuniors
www.instagram.com/jazzjuniors

Organizator:
Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm