Aktualności
FRANCISZEK WALICKI: EPITAFIUM NA ŚMIERĆ ROCK AND ROLLA

Marcin Jacobson10 września br. do księgarń całego kraju trafi książka „Epitafium na śmierć rock’n’rolla” Franciszka Walickiego, nie bez powodu nazywanego ojcem polskiego rock’n’rolla.

To fascynująca, bogato ilustrowana i nie pozbawiona refleksji, autobiograficzna opowieść dziennikarza i animatora kultury, patrona pierwszych polskich festiwali jazzowych, inicjatora sopockiego Non-Stopu i pierwszej polskiej dyskoteki, który wprowadził do naszego kraju rock’n’rolla i wymyślił dlań swojsko brzmiącą nazwę „mocne uderzenie”.

To historia twórcy zespołów: Rhythm’n’Blues, Czerwono- i Niebiesko-Czarni, Breakout, SBB i odkrywcy talentów na miarę: Czesława Niemena, Michaja Burano, Krzysztofa Klenczona, Ady Rusowicz, Wojciecha Kordy i wielu innych. To nie pozbawione sentymentu wspomnienie o latach młodości spędzonych w Wilnie i Rydzynie, o studiach w Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni czy karaibskiem rejsie pod żaglami „Daru Pomorza”. To opowiadanie z pierwszej ręki o ważnych dla polskiej kultury wydarzeniach, których autor był świadkiem, a często i pomysłodawcą.

„Epitafium na śmierć rock’n’rolla” jest żarliwą, być może kontrowersyjną, apoteoza czasów, w których rock’n’roll powstawał i rozwija się aż po dni których symbolem stały się festiwale w Jarocinie. To książka, która zainteresuje zarówno słuchaczy Radia Luxemburg i programów Willisa Conovera, jak i tych wychowanych na Programie III Polskiego Radia.

W okresie poprzedzającym wydanie książki „Epitafium na śmierć rock’n’rolla”, w Internecie pojawiły się nie autoryzowane informacje na jej temat  oraz nie prawdziwe reprodukcje jej okładek, za co Fundacja Sopockie Korzeniem serdecznie przeprasza, autora i osoby, które zostały tym sposobem wprowadzone w błąd. 

WYDAWCA:
Fundacja „Sopockie Korzenie”, ul. Wybickiego 48, 81-842 Sopot
tel. 58 351 43 82 * 602 297 251 * 600 379 612
fundacja@sopockiekorzenie.org.pl  

www.sopockiekorzenie.org.pl

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm