Aktualności

KONCERTY JUBILEUSZOWE :

Warszawa, 15 maja, Teatr Muzyczny Roma
Sopot, 10 sierpnia, Opera Leśna – BART
Poznań, 1 października , Sala Ziemi – Targi
Zabrze, 22 października, Dom Muzyki i Tańca
Kraków, 9 listopada, Centrum Kongresowe ICE

Giganci Polskiego Jazzu!

Jacek Sylwin15 maja w Teatrze Roma w Warszawie wystąpią Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Kuba Stankiewicz,  Laboratorium

Szykuje się niezwykłe wydarzenie 2017 roku! Prawdziwe święto Polskiego Jazzu! Na koncercie jubileuszowym z okazji 60-lecia Polskiego Jazzu wystąpią Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Laboratorium, Kuba Stankiewicz i w specjalnej roli Jan Ptaszyn Wróblewski.

60 lat temu, w 1956 roku odbył się I Festiwal Jazzowy w Sopocie, prezentujący polski jazz działający dotychczas nielegalnie w podziemiu tzw. Katakumbach. Słuchanie, a tym bardziej granie jazzu w tamtych czasach było zabronione, ponieważ władze komunistyczne uznawały go za tradycję „zgniłego Zachodu” sprzecznego z tradycją PRL. W 1957 roku odbył się II Festiwal Jazzowy również w Sopocie, co oficjalnie potwierdziło narodziny epoki prawdziwego Polskiego Jazzu. Bycie muzykiem jazzowym lub nawet tylko fanem biorącym udział w koncertach i jam sessions dawało zawsze świadectwo niezależności intelektualnej, szacunku dla nieskrępowanej wolności i pogardy dla prostactwa. 

Teraz, po 60 latach od wyjścia z katakumb, spotykamy się ponownie, aby docenić tych pionierów, dziś GIGANTÓW, którzy zasiali w nas wiarę w jakość i wolność ekspresji, tych młodszych, którzy przejęli od nich pałeczkę oraz tych najmłodszych i utalentowanych, którzy pomimo wysokich wymagań artystycznych i trudności współczesności niosą dalej znicz ambitnego jazzu.

Z tej niezwykłej okazji ArtStream Creative Artists/JS Management we współpracy z PSJ i wsparciu Partnerów organizuje cykl jubileuszowych koncertów „Giganci Polskiego Jazzu” w najbardziej prestiżowych salach w głównych polskich miastach. Do udziału zaprosiliśmy najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, którzy stali się kreatorami najwyższych wartości w polskim jazzie i przyczynili się do jego niezwykłego rozwoju wprowadzając go do kanonu europejskiej i światowej Kultury.

Tym najwyższej rangi i wyjątkowym – by nie powiedzieć historycznym wydarzeniem ze względu na miejsce tj. Teatr ROMA i przede wszystkim obsadę; razem na jednej scenie Giganci nie grali od lat – poruszone jest całe środowisko jazzowe i nie tylko...

Zapraszamy więc na KONCERTY JUBILEUSZOWE :

Warszawa, 15 maja, Teatr Muzyczny Roma
Sopot, 10 sierpnia, Opera Leśna – BART
Poznań, 1 października , Sala Ziemi – Targi
Zabrze, 22 października, Dom Muzyki i Tańca
Kraków, 9 listopada, Centrum Kongresowe ICE

Partnerami Jubileuszu 60-lecia Polskiego Jazzu są:
Teatr Muzyczny ROMA, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Związek Producentów Audio Video, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Partnerami medialnymi: Jazz Forum, 2 i 3 Polskiego Radia, Jazz Press
ponadto: STOART, Fundacja Kultury Polskiej, Lexus Polska, Facebook, Google

Produkcja: ARTSTREAM Creative Artists/JS Management & Big Bem

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm