Aktualności
Leszek Żądło: Grand Prix of Europe 2016
fot. Jacek ŻmichowskiGrand Prix Jazz Melomani 2016 – NominacjeLaureatów nagród 25. edycji Grand Prix Jazz Melomani 2016 poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 23 czerwca br. w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Już teraz wiadomo, że statuetkę „Jazzowego Oscara” za całokształt działalności otrzyma Leszek Żądło, europejskiej klasy saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, bandleader i pedagog, który od pół wieku mieszka na Zachodzie, ale regularnie koncertuje w Polsce.

Oto nominacje w poszczególnych kategoriach:

Artysta Roku 2016:  Artur Dutkiewicz, Marcin Wasilewski, Jan Ptaszyn Wróblewski

Krytyk-Dziennikarz Roku 2016 : Adam Baruch, Leszek Bonar, Tomasz Pierchała 

Nadzieja Melomanów Roku 2016: Krystyna Durys, Jakub Dworak, Kuba Więcek.

Podczas gali ogłoszone zostaną nagrody Grand Prix Of Europe oraz  Płyta Roku 2016 (przyznaje TVP 2). Ponadto przyznane zostały: Nagroda Prezydenta miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana, którą otrzyma gitarzysta Sławomir Badowski, oraz Nagroda Polskiego Radia Łódź „Jazowa Perła Łodzi – Wydarzenie Roku 2016”, której laureatem została Akademia Muzyczna w Łodzi im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów.

Organizatorem tej corocznej extravagaznzy jest łódzkie Stowarzyszenie Jazzowe Melomani, którym od początku kieruje jego prezes Ireneusz Kowalewski.

www.jazz-melomani.pl   
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Ostatni koncert Jarka Śmietany

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm