Aktualności

Grzegorz Rogala Trio feat. Łukasz Pawlik
22.04.2017 (sobota), godz. 19.00
Kamieniczka Częstochowska
ul. Mirowska 4 /róg Targowa 1
Częstochowa

Więcej o koncercie: kamieniczka.eu

Grzegorz Rogala Trio feat. Łukasz Pawlik w CzęstochowieReunion trzech znakomitych muzyków,  22 kwietnia w Kamieniczce Częstochowskiej

Grzegorz Rogala trio feat. Łukasz Pawlik  to nowe otwarcie współpracy między muzykami tworzącymi w latach 2005-2010 kwintet „Kattorna”, który zabłysnął niczym kometa na polskiej i europejskiej scenie jazzowej. Laury „Nadziei Warszawy” i „Berlin Jazz & Blues Award” przypieczętowane płytą „Straying To The Moon” to część z osiągnięć zespołu.


Grzegorz Rogla fot. Marcin Nowak

Okres między 2010 a 2017 rokiem to dla Łukasza Pawlika czas aktywności  jako wiolonczelisty w czołowych niemieckich orkiestrach symfonicznych, ale przede wszystkim premiera nowego autorskiego materiału w konwencji Fusion, wydanego w 2016 roku na płycie „Lonely Journey” z udziałem Mike’a Sterna, legendarnego gitarzysty jazzowego. Płyta obsypana wspaniałymi recenzjami została też uhonorowana prestiżowym tytułem „Płyty Tygodnia” w radiowej „Trójce”.


Sebastian Kuchczyński

W tym czasie Grzegorz Rogala rozwijał swój projekt PGR,  z którym koncertował w Europie i USA oraz nagrał dwa albumy: „Enhuzjazzm” i „Poezjazz”.

Po siedmioletniej przerwie muzycy ponownie zagrają razem.

Łukasz Pawlik - piano, wiolonczela elektr.
Grzegorz Rogala - puzon, looper
Sebastiach Kuchczyński - perkusjaŁukasz Pawlik

Tym razem Łukasz Pawlik będzie „gwiazdą wieczoru”. Zaprezentuje autorskie kompozycje, grając na instrumentach klawiszowych, elektrycznej wiolonczeli, a także używając brzmień samplowanych z komputera. Nowoczesny skład dopełni wyśmienity perkusista młodego pokolenia – Sebastian Kuchczyński, który ma na koncie wiele indywidualnych wyróżnień oraz sukcesy w Europie z zespołem Wierba & Schmidt Quintet. Do współpracy zapraszali go m.in. Lora Szafran, Monika Borzym, czy Zbigniew Namysłowski.

Energia tego nowego projektu bierze się z połączenia trzech charyzmatycznych osobowości muzycznych oraz zestawienia różnorodnych koncepcji kompozytorskich, co zapowiada dużą dawkę emocji na koncercie.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm