Aktualności

Grzegorz Tarwid Quartet
22.07.2017 (sobota), godz. 22.00
Jazz Club Akwarium
Plac Hoovera
Krakowskie Przedmieście
Warszawa

wstęp wolny

Grzegorz Tarwid Quartet w AkwariumWarszawski Jazz Club Akwarium zaprasza w sobotę 22 lipca na rewelacyjny koncert

W najbliższą sobotę w Akwarium Jazz Club na placu Hoovera w Warszawie zagra Grzegorz Tarwid Quartet. Zespół złożony z wybitnych muzyków aktualnej polskiej sceny jazzowej: Maciek Kądziela na saksofonie, Andrzej Święs na kontrabasie i Krzysztof Szmańda na perkusji. Liderem projektu jest pianista Grzegorz Tarwid, ostatnio działający na scenach poza Polską – w Kopenhadze w Danii i Kolonii w Niemczech, znany chociażby z tria Jachna/Tarwid/Karch.

Koncepcją pianisty jest tu powrót do jazzowych korzeni. Nie chodzi tu o złożenie hołdu polskiemu jazzu, lecz bardziej o zaczerpnięcie z niego impulsu do stworzenia czegoś osobistego. Dla Tarwida taka formuła zespołu doskonale przedstawia inspiracje z okresu dorastania na wydziale jazzowym z Bednarskiej, lecz z perspektywy dzisiejszej, w momencie kształtowania własnej indywidualności, nierzadko przy wpływach współczesnej sceny muzyki improwizowanej.

Muzykę kwartetu można więc odbierać jako wyraźne odwoływanie się do kanonu jazzowego, jednocześnie próbę wydobycia z niego nowej jakości.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm