Aktualności

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents
Trasa promująca album Jammin’ with KC

15 października
Radio Kraków

16 października
Palm Jazz Festival, Gliwice

17 października
Jassmine, Warszawa
KUP BILET

18 października
Radio Rzeszów 

Jammin’ with KC – trasa koncertowaKoncerty promujące album zespołu Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents, 14-18 października

W nadchodzącym tygodniu (14-18 października 2020) odbędzie się trasa koncertowa promująca album „Jammin’ with KC” zespołu Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents. Muzycy zagrają w czterech miastach – Krakowie, Gliwicach, Warszawie oraz Rzeszowie.

W lutym br. w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin Charlie’ego Parkera, Sylwester Ostrowski wraz z piątką wybranych młodych talentów polskiej sceny jazzowej udał się do Kansas City w stanie Missouri. Przez cały tydzień nasi muzycy brali udział w jam sessions w tamtejszych klubach, dali też oficjalny koncert w słynnym klubie The Ship.

W Make Belive Studios w Omaha w stanie Nebraska Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents nagrali album „Jammin’ with KC” z udziałem amerykańskich gwiazd jazzu. Byli wśród nich saksofoniści Bobby Watson i Logan Richardson, oraz basista Dominique Sanders. Do płyty – prosto z Nowego Jorku – dodatkowe partie dograł także trębacz Keyon Harrold.

16 października płyta będzie dostępna na portalach streamingowych. Jej fizyczna wersja, wydana nakładem wydawnictwa Agora, została ekskluzywnie dołączona do wrześniowego wydania JAZZ FORUM 9/2020 w nakładzie dla prenumeratorów.

„Jammin’ with KC”  Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson & Keyon Harrold
Jazz Forum Talents 
Kasia Pietrzko - fortepian
Kacper Smoliński - harmonijka
Maciej Kądziela - saksofon altowy
Kuba Mizeracki - gitara
Tomasz Chyła - skrzypce

Album „Jammin’ with KC” łączy trzy generacje muzyków jazzowych z różnych kontynentów, posiadających różne backgroundy muzyczne.

Zapraszamy do przeczytania w JF 9/2020 wywiadu z Sylwestrem Ostrowskim, który opowiada o idei, projekcie i planach na najbliższą przyszłość.
http://jazzforum.com.pl/main/cd/jammin-with-kc

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents w składzie:
Sylwester Ostrowski - ts
Kasia Pietrzko - p
Jakub Mizeracki - g
Maciej Kądziela - as
Kacper Smoliński - hca
Tomasz Chyła - viol
Joris Teepe - db
Eric Allen - dr

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm